2019 m. sausio 11 d. Biliakiemio laisvalaikio centre vyko popietė, skirta Sausio 13-osios įvykiams atminti. Kiekviena popietės dalyvė prisisegė vienijantį ženkliuką – neužmirštuolės žiedą. Popietės metu laisvalaikio centro specialistė Vidutė Padlipskienė priminė apie 1991 m. Vilniuje vykusius įvykius, apie žmones, kurie apginė Lietuvos nepriklausomybę, bet paaukojo gyvybę, perskaitė žuvusiųjų pavardes. Taip pat prisiminėme tuo laiku per televiziją rodomus vaizdus, kaip tą kraupią naktį daugybė žmonių budėjo prie parlamento ir televizijos bokšto. Bibliotekininkė Elvyra Vigėlienė skaitė eiles skirtas žuvusiems už laisvę, sudainavome keletą liaudies dainų. Degant žvakelėms, susikaupime ir rimtyje pagerbėme žuvusiųjų atminimą, kurie paaukojo gyvybes ir suteikė mums viltį į laisvę.

Informacija ir nuotraukos Vidutės Padlipskienės

20171109foto2017 m. lapkričio 21 d. Utenos rajono savivaldybėje, įgyvendinant Aplinkos ministerijos nustatytus aplinkosauginius reikalavimus, organizuojama gaminių atliekų surinkimo akcija, kurios metu iš gyventojų, įmonių, įstaigų ir organizacijų nemokamai bus surenkamos:
• Elektros ir elektroninės įrangos atliekos;
• Nešiojamųjų baterijų ir akumuliatorių atliekos;
• Vidaus degimo variklių tepalo, kuro ir oro filtrų atliekos.
Sumokant atliekų turėtojui bus surenkamos:
• Automobilių hidraulinių (tepalinių) amortizatorių atliekos;
• Automobilinių ir pramoninių akumuliatorių atliekos;
• Eksploatuoti netinkamos transporto priemonės.
Taip pat gaminių atliekų surinkimo akcijos metu, iš transporto priemonių techninę priežiūrą ir remontą vykdančių asmenų, palankiomis sąlygomis (sumokant atliekų tvarkytojui) bus galima priduoti alyvų atliekas.
Šiuo metu taip pat vyksta įmonėms, įstaigoms ir organizacijoms skirtas projektas „Mes rūšiuojam", prie kurio dar galite prisijungti, rūšiuoti atliekas, rinkti taškus ir keisti juos į įvairiausius prizus, keliones, ekskursijas! Informaciją apie projektą „Mes rūšiuojam", prizus, dalyvių registraciją rasite www.mesrusiuojam.lt.
Jeigu Jūsų įmonė, įstaiga ar organizacija bei Jūsų įmonės, įstaigos ar organizacijos darbuotojai arba gyventojai turi aukščiau išvardintų atliekų prašome iki 2017 m. lapkričio 16 d. registruotis e-paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. arba telefonu 8 5 206 09 01.
Norintys priduoti savo nebenaudojamą automobilį arba pateikti informaciją apie kiemuose be priežiūros paliktus nebenaudojamus automobilius ar nelegalius transporto priemonių ardytojus, turėtų rašyti e-paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. arba skambinti telefonu 8 600 900 30.
Elektros ir elektroninėje įrangoje bei baterijose ir akumuliatoriuose esantys metalai, rūgštys ir kitos kenksmingos medžiagos kelia didelę grėsmę žmogaus sveikatai ir gamtai. Šių atliekų negalima maišyti su kitomis buitinėmis atliekomis. Jas reikia rūšiuoti, rinkti atskirai ir atiduoti atliekų tvarkytojui. Alyvų, oro, kuro, tepalo filtrų, amortizatorių atliekose esančios medžiagos taip pat kelia pavojų aplinkai ir žmonių sveikatai. Patekusios į vandenį, gruntą, atmosferą, jos užteršia pavojingomis, kenksmingomis ir toksiškomis medžiagomis. Kiekvienas alyvų, oro, kuro, tepalo filtrų, amortizatorių turėtojas rūšiuodamas atliekas ir jas atiduodamas atliekų tvarkytojams perdirbti ir pakartotinai panaudoti padeda saugoti aplinką ir tausoti gamtos išteklius. Naudojimui netinkamas, nevažiuojantis automobilis yra taršos šaltinis: iš jo į dirvožemį gali ištekėti aplinkai žalą darantys skysčiai (kuro, alyvos likučiai, įvairios rūgštys), išdaužyti automobilio stiklai ne tik teršia aplinką, bet ir gali sužeisti greta žaidžiančius vaikus. Plastikas, guma, alyva, padangos ar kitos automobilyje esančios medžiagos, pakliuvusios į aplinką, ilgai nesuyra, o netinkamai deginamos dar ir užteršia orą. Daugiau informacijos apie atliekų tvarkymą, atliekų rūšiavimą, atliekų surinkimo vietas, netinkamo atliekų tvarkymo žalą aplinkai bei žmonių sveikatai – www.gia.lt, www.eei.lt.

Gamintojų ir Importuotojų Asociacija ir VšĮ Elektronikos gamintojų ir importuotojų organizacija

2017 fotokonkursas
Utenos seniūnija nuo 2017 m. birželio 1 d. iki rugsėjo 30 d. kvietė Utenos seniūnijos gyventojus dalyvauti fotonuotraukų konkurse „Mano išaugintas derlius ar geriausias laimikis“.
Sulaukėme 12 dalyvių, kurie panoro dalyvauti mūsų fotonuotraukų konkurse. Visos nuotraukos patalpintos interneto svetainėje www.utenosseniunija.lt
Nuo 2017 m. spalio 3 d. iki spalio 15 d. kviečiame visus balsuoti už labiausiai patikusias nuotraukas interneto svetainėje. Pirmoji vieta atiteks daugiausia balsų surinkusiam nuotraukų autoriui. Konkurse bus skiriamos trys prizinės vietos. Antros ir trečios vietos laimėtojus išrinks Seniūnijos komisija, atsižvelgdama į nuotraukos originalumą, meninę vertę bei kitus kokybiškus kriterijus. Nugalėtojai bus paskelbti svetainėje, apdovanoti padėkos raštais ir prizais.

Fotonuotraukų konkurso „Mano išaugintas derlius ar geriausias laimikis" dalyvių nuotraukos:

1. Pavasarį pasakiau sau: jokių didelių moliūgų mano darže, bet jie vėl auga. O dabar, rudenėlis atkeliavo, saulės vėl mažai, bet lietaus nepagailėjo, viskas bus gerai. Pažiūrėkit, pūpso štai kokia šeimyna!!! Mama, tėtis ir maža dukra. O tie sūnūs palaidūnai, pasislėpė čia darže. Na padėkite, prašau! Jo pakelti negaliu ir, ko gero, plyšt galiu.

Tekstas ir nuotraukos  Aušros Leipuvienės iš Pačkėnų kaimo, Utenos seniūnijos.

I vieta - 1952 balsai

2. Nuėjo senelis Sigitas Gylys iš Vaikutėnų k. Žagorų miškan ir atnešė pilną kibirėlį... Laimikį „tikrina" Elija Gylytė.

II vieta - 1324 balsai

3. Sese, ar tikrai, tau patinka jis labai!? Bus skanesnis už ledus kai iškepsime blynus!
Nuotraukos Vilijos Puodžiukienės
Vaikutėnų krašto bendruomenė

III vieta - 689 balsai

4. Auksinis ir turtingas ruduo prinokusiais vaisiais, užaugusiomis daržovėmis ir miško gėrybėmis.
1 nuotrauka. Jau atėjo laikas, kai aplink išgirsti krintant nuo obelaičių prinokusius obuolius. Iš pradžių vienas pupteli čia, kitas – ten, po to nukrinta trys, penki, dešimt, dvidešimt, o paskui pasipila obuolių lietus ir smenga jie į minkštą, tamsėjančią žolę. Paimi pintinę ir renki šiuo sodo karalius, skanius ir vertingus vaisius. Netrukus namai pakvimpa obuoliene, skanumėlis valgyti su bandele ar kaimišku sūriu.

2 nuotrauka. Darže užaugintas įvairių rūšių daržovių dalis panaudojau kurdama rudeninę daržovių puokštę, kurios dalį komponentų vėliau naudosiu virtuvėje gamindama patiekalus. Puokštę sudaro šios daržovės: topinambų žiedai, žiedinis kopūstas, svogūnų gumbai, žaliosios ir raudonosios salotos, krapų žiedynai, mangoldų lapai, raudonųjų burokėlių ir burokų lapai, morkų lapai, kopūstų lapai, moliūgų lapai... Kiekvienas augalas yra nepakartojamas, reikia juo džiaugtis ir grožėtis.

3 nuotrauka. Grybaudama miške radau įspūdingos formos grybą. Negalėjau patikėti, kad iš vieno grybo koto išaugo visa grybų šeimyna: tėtis, mama ir vaikutis. Buvo gaila dėti į krepšį šį gražuolį, tačiau supratau, kad toks įdomus grybas užauga labai retai. Imu jį į ranką ir nufotografuoju, kad galėčiau su visais juo pasidžiaugti.

Tekstas ir nuotraukos Laimos Zabarauskaitės iš Vaikutėnų.

 

313 balsų

5. Vaikutėnų gyventojo Valdo Lamausko sugautas laimikis Nemeikščių užtvankoje - starkis, kuris svėrė 4 kg 700 g. 

 

257 balsai

6. Grybavo Rita Lapackienė su anūke Akvile iš Vijeikių kaimo.
Labai smagu šiemet grybauti, kai taip dygsta grybai! Tačiau dvigubas smagumas grybauti su miela pagalbininke visuose darbuose - anūke Akvile. Kiekvienas surastas grybas jai suteikia didžiulį džiaugsmą!

 

180 balsų

7. Loretos Mikalauskienės iš Pačkėnų kaimo braškių derlius ir nuostabios lelijos...

 

210 balsų

8. Oi, koks didelis moliūgas! Ir stiprus atrodo jis, bet kai aš jį nugalėsiu ir į sriubą jį įdėsiu, valgysim visi skaniai, prisiminsim dar ilgai.
Nuotraukos Vilijos Puodžiukienės
Vaikutėnų krašto bendruomenė


177 balsai

9. Žuvis gaudė Genės Baranauskienės anūkas Karolis. Genė labai mėgsta uogauti ir grybauti. Vieną liepos rytą Genutė Molėtų rajono miškuose grybavo. Namo grįžo su širdies „sopuliu“. Rado daug baravykų: stovi po 2-3 galvom susmukusiom, kotai į dangų žiūri - visi sukirmiję. Tik voveruškų tiltai netilpo į krepšį, tai teko striukę panaudoti.
Nuotraukos Genės Baranauskienės iš Medenių kaimo.


81 balsas

10. Utenos seniūnijos Nemeikščių kaimo gyventojos Stefanijos Araminienės šiltnamyje užderėjo gausus pomidorų derlius. Pomidorus skynė ir svėrė anūkė Deimantė Araminaitė. Vienas toks pomidoras sveria daugiau kaip 0,5 kg. Fotografavo Danguolė Žinkienė.

81 balsas

11. Tauragnų seniūnijoje Politiškių ežere žuvį gaudė Karolina Puodžiukaitė kartu su tėčiu. Laimikis svėrė 3 kg 700 g.

 


71 balsas

12. Lauke gražus oras, draugai atostogauja, o aš sėdžiu ofise. Nors darbas ir patinka kiekvieną dieną bendrauji su naujais žmonėmis, padedi išspręsti mažesnes ar didesnes jų problemas, bet galvoje viena mintis. Kada gi tas savaitgalis ir galėsiu daugiau ar mažiau laiko skirti savo hobiui žvejybai. Juk kaip yra pasakyta- laikas praleistas žvejyboje neįskaitomas į gyvenimo trukmę.
Jau dešimtmetį žvejoju viename ežere, draugai dažnai pasijuokia nieko tu ten nepagauni, veltui tik laiką gaišti. Taip, tikrai gaištu, gal nuvažiavęs kitur pagaučiau žymiai daugiau, žymiai didesnių žuvų, bet juk ne dėl žuvies aš ten važiuoju, gal daugiau dėl proceso, o gal dėl to atviro bendravimo žvejybos metu su draugais J. Ežeras, kurio pavadinimo neminėsiu kiekvienais metais apdovanoja nors vieną kartą nuostabiais laimikiais ir man to užtenka. (laimikių, pagautų per trejus metus tame ežere, nuotraukas).
Šiandien jau ketvirtadienis, rytoj vakare vėl griebsiu telefoną ir skambinsiu draugams -  kas norėtų kartu praleisti laiką žvejyboje? Kaip čia tik masalo nepamiršt.

Tekstas ir nuotraukos Aisčio Kukučio iš Ažugirių kaimo, Leliūnų seniūnijos.


71 balsas

 

 

Fotonuotraukų konkurso „Aš ir mano augintinis" dalyvių nuotraukos  ir balsavimo rezultatai:

I vieta - 451 balsas. Violetos Veteikienės ir jos anūkės Viltės Veteikytės iš Biliakiemio kaimo augintiniai: šuniukas Spaikas, katytė Murka ir pulkas paukščių:

II vieta - 257 balsai. Algio Mažeikio iš Biliakiemio kaimo augintinis - vokiečių aviganis Kamuka:

 

III vieta - 156 balsai. Laimos Zabarauskaitės iš Vaikutėnų kaimo augintinė Kregždutė:

IV vieta - 114 balsų. Viktorijos Trinkūnaitės iš Pačkėnų kaimo augintinė Blusa:

V vieta - 64 balsai. Deimanto Žibėno iš Medenių kaimo augintiniai:

6 vieta - 51 balsas. Elvyros Vigelienės ir jos anūkų iš Biliakiemio kaimo augintiniai: katytė Murka ir šuo Argas

7 vieta - 50 balsų. Jūratės Zazirskienės iš Vaikutėnų kaimo augintiniai Beta ir Džeris:

8 vieta - 48 balsai. Neringos Veteikytės - Mačerauskienės iš Medenių kaimo augintinis Barsukas:

9 vieta - 42 balsai. Aloyzo Žibėno iš Biliakiemio kaimo medžioklės laimykiai ir augintiniai:

10 vieta - 39 balsai. Genės Zazirskienės iš Vaikutėnų kaimo augintinė Drutė:

11 vieta - 37 balsai. Vidos ir Gintauto Masiulių iš Vaikutėnų kaimo augintiniai Burbulė ir Lake:

12 vieta - 34 balsai.  Svajūno ir Monikos Bliuvų iš Vaikutėnų kaimo augintinė Braškė:

13 vieta - 30 balsų. Ignatavičių iš Pačkėnų kaimo augintiniai: Audriaus - Diga, Rimutės - Laila, Manto - Mira:

14 vieta - 26 balsai (reitingas 2,98). Artūro Romančiko iš Spitrėnų kaimo augintinis Maksis:

15 vieta - 26 balsai ( retingas 2,06). Valdo Žvinio iš Medenių kaimo augintinė ponia Gata:

16 vieta - 24 balsai. Gražvido Valančiaus iš Vaikutėnų kaimo augintinė Baira:

17 vieta - 23 balsai (reitingas 4,02). Algirdo Žuko iš Medenių kaimo augintinė Zosė II:

18 vieta - 23 balsai (reitingas 2,67). Lauros Berniūnienės iš Vaikutėnų kaimo augintinis Ibo:

19 vieta - 23 balsai (reitingas 2,00). Egidijaus Dikinio iš Aukštakalnio viensėdžio augintinis Maksas:

20 vieta - 23 balsai (reitingas 1,89). Ievos Gurienės iš Jaurelių kaimo augintinė Grapa:

21 vieta - 22 balsai (reitingas 2,75). Jurgitos Araminienės iš Griūčių kaimo augintinės ožkelės: Mirta, Smilė, Stima, Maja, Smilga, Kakava, Musia ir kt.

22 vieta- 22 balsai (reitingas 2,20). Genės Adomėnienės iš Pačkėnų kaimo avinukas Šonas:

 

 

 

 

 Baigėsi   Geriausių 2015 m. Utenos seniūnijos sportininkų TOP 10 rinkimai. Balsavimas vyko nuo 2015 m. lapkričio 17 d. iki gruodžio 15 d. interneto svetainėje www.utenosseniunija.lt. 

Utenos seniūnijos sportininkai pagal gautų  balsų skaičių:

1 vieta.1237 balai. Stasės Ivanovienės gėlynas Dičiūnų kaime. Nuotraukos Jūratės Bliuvienės.


2 vieta. 597 balai. Danutės Valančienės ir Kęstučio Valančiaus gėlynai Vaikutėnų kaime, Beržų g. 12. Nuotraukos Jūratės Bliuvienės.


3 vieta. 335 balai. Zitos Katinienės gėlynas Mockėnų kaime, Alyvų g.10. Nuotraukos Algirdo Žuko.


4 vieta. 74 balai. Laimutės Kelevišienės gėlynas Vaikutėnų kaime, Beržų g. 1. Nuotraukos Jūratės Bliuvienės.


 5 vieta. 68 balai. Audronės Bartaševičienės gėlynas Jaurelio kaime. Nuotraukos Jūratės Bliuvienės.

6 vieta. 65 balai. Marijonos Raukštienės gėlynas Vaikutėnų kaime, Sodų g. 24. Nuotraukos Jūratės Bliuvienės.

7 vieta. 60 balų. Dariaus Mikėno gėlynai Klovinių kaime, Klonių g. 32. Nuotraukos Algirdo Žuko.


8 vieta. 57 balai. Albinos Ilčiukienės gėlynas Vaikutėnų k., Zarasų g. 4. Nuotraukos Jūratės Bliuvienės.


9 vieta. 53 balai. Rimutės Sinkevičienės gėlynas Vaikutėnų kaime, Pušyno g. 3. Nuotraukos Jūratės Bliuvienės.


10 vieta. 52 balai. Genės Zazirskienės gėlynas Vaikutėnų kaime, Zarasų g. 8. Jūratės Bliuvienės nuotraukos.


11 vieta. 33 balai. Audronės Jurgelėnienės gėlynas Biliakiemio kaime, Jono Asminavičiaus g. 8. Nuotraukos Vidutės Padlipskienės.

12 vieta. 32 balai. Gudrūnos Jokubaitienės gėlynas Biliakiemio kaime, Jono Asminavičiaus g. 2. Nuotraukos Vidutės Padlipskienės.


13 vieta. 30 balų. Zinos Rukšienės gėlynas Puodžių kaime, Klojimo g. 3. Nuotraukos Kazimiero Urbanavičiaus.

14 vieta. 26 (3.42) balai. Loretos Mikalauskienės gėlynas Pačkėnų kaime, Rožių g. 5. Nuotraukos Loretos Mikalauskienės.

15 vieta. 26 (2.94) balai. Rimutės Juozėnienės gėlynas Biliakiemio kaime, Jono Asminavičiaus g. 18. Nuotraukos Vidutės Padlipskienės.


16 vieta. 24 (3.69) balai. Algirdo Žuko gėlynas Medenių kaime, Tujų g. 31.


17 vieta. 24 (2.81) balai. Dalios Mikolaitienės gėlynas Biliakiemio kaime, Jono Asminavičaus g. 21. Nuotraukos Vidutės Padlipskienės.


18 vieta. 22 (3.30) balai. Nijolės Glinskienės gėlynas Medenių kaime, Beržų g. 26. Nuotraukos Algirdo Žuko.


19 vieta. 22 (3.23) balai. Daivos Pečiūrienės gėlynas Medenių kaime, Beržų g. 48. Nuotraukos Algirdo Žuko.

20 vieta. 22 (2.70) balai. Irenos Ginaitienės gėlynas Medenių kaime, Beržų g. 22. Nuotraukos Algirdo Žuko.


21 vieta. 19 (3.05) balų. Vitalijos Liepienės gėlynas Medenių kaime, Beržų g. 18. Nuotraukos Rimos Petrošienė.

22 vieta. 19 (2.97) balų. Rimos Rimšienės gėlynas Medenių kaime, Beržų g. 41. Nuotraukos Algirdo Žuko.


23 vieta. 18 (3.36) balų. Genės ir Vidmando Adomėnų gėlynas Pačkėnų kaime, Jovarų g. 7. Nuotraukos Loretos Mikalauskienės.

24 vieta. 18 (3.33) balų. Gitanos Bernotienės gėlynas Klovinių kaime, Klonių g. 18. Nuotraukos Algirdo Žuko.


25 vieta. 18 (3.17) balų. Violetos Steponėnienės gėlynas Billiakiemio kaime, Jono Asminavičiaus g. 12. Nuotraukos Vidutės Padlipskienės.

26 vieta. 18 (3.06) balų. Audrutės Jučienės gėlynas Puodžių kaime, Klojimo g. 20.


27 vieta. 17 (3.03) balų. Aušros ir Vytauto Leipų gėlynas Pačkėnų kaime, Sodžiaus g. 6. Nuotraukos Loretos Mikalauskienės.

28 vieta. 17 (2.91) balų. Linos Žiulienės gėlynas Medenių kaime, Beržų g. 30. Nuotraukos Algirdo Žuko.


29 vieta. 16 (3.38) balų. Editos Leleivienės gėlynas Medenių kaime, Beržų g. 15. Nuotraukos Algirdo Žuko.


30 vieta. 16 (3.28) balų. Sigito Veteikio ir Virginijos Veteikienės gėlynas Medenių kaime, Beržų g. 34. Nuotraukos Algirdo Žuko.

31 vieta. 16 (3.09) balų. Gienės Veteikienės gėlynas Medenių kaime, Beržų g. 17. Nuotraukos Algirdo Žuko.

 

32 vieta. 15 (3.10) balų. Laimos Žvinienės gėlynas Medenių kaime, Beržų g. 50. Nuotraukos Algirdo Žuko.

 


33 vieta. 15 (2.87) balų. Aleksandros Vilūnienės gėlynas Biliakiemio kaime, Jono Asminavičiaus g. 6. Nuotraukos Vidutės Padlipskienės.

 34 vieta. 15 (2.00) balų. Dalios ir Egidijaus Puodžiukų gėlynas  Puodžių kaime, Molynės g. 2. Nuotraukos Kazimiero Urbanavičiaus.

35 vieta. 14 (3.04) balų. Genovaitės Būgienės gėlynas Medenių kaime, Beržų g. 14. Nuotraukos Algirdo Žuko.

36 vieta. 13 (3.27) balų. Zinaidos Sirvydis gėlynas Pačkėnų kaime, Jovarų g. 6. Nuotraukos Loretos Mikalauskienės.

37 vieta. 13 (3.08) balų. Danguolės Ir Rytauto Vidžiūnų gėlynas Pačkėnų kaime, Jovarų g. 13. Nuotraukos Loretos Mikalauskienės.

38 vieta. 12 (3.17) balų. Violetos Bernotienės gėlynas Klovinių kaime, Klonių g. 16. Nuotraukos Algirdo Žuko.


39 vieta. 12 (3.08) balų. Ritos Žiulienės gėlynas Medenių kaime, Tujų g. 29. Nuotraukos Algirdo Žuko.


 40 vieta. 12 (3.00) balų. Rigimanto ir Audronės Ruzgų gėlynas Puodžių kaime, Molynės g. 8. Nuotraukos Kazimiero Urbanavičiaus.

41 vieta. 12 (2.98) balų. Antano ir Onos Puodžiukų gėlynas Puodžių kaime, Klojimo g. 22. Nuotraukos Kazimiero Urbanavičiaus.


42 vieta. 11 (2.82) balų. Aušros ir Jono Glaskų gėlynas Pačkėnų kaime, Sodžiaus g. 10. Nuotraukos Loretos Mikalauskienės.

43 vieta. 11 (2.82) balų. Agnės Rinkevičienės gėlynas Vosgėlių k., Alyvų g. 47, SB ,,Žilvytis".


 44 vieta. 11 (2.59) balų. Bronislavos Pučkinienės gėlynas Puodžių kaime, Klojimo g. 10. Nuotraukos Kazimiero Urbanavičiaus.

45 vieta. 10 (3.25) balų. Aldutės ir Viktoro Ylų gėlynas Pačkėnų kaime, Jovarų g. 5. Nuotraukos Loretos Mikalauskienės.

46 vieta. 10 (2.10) balų. Nijolės Ruzgienės gėlynas  Biliakiemio kaime, Jono Asminavičiaus g. 1. Nuotraukos Kazimiero Urbanavičiaus.


47 vieta. 8 balai. Birutės Žvirblienės gėlynas Puodžių kaime, Klojimo g.18. Nuotraukos Kazimiero Urbanavičiaus.


48 vieta. 5 balai. Zitos Tutinienės gėlynas  Puodžių kaime, Vingio g. 3. Nuotraukos Kazimiero Urbanavičiaus.


 

Birželio 8 d. pačkėniškiai gausiai rinkosi į kultūros namų kiemelį, tradicinę Sekminių šventę, kur visus susirinkusius pasveikino seniūnaitė Genė Adomėnėnė. ,,Sekminės- tai pavasario ir piemenėlių šventė. Piemenėliai paprastai turėdavo užleistą ganyklos sklypelį, tyčia želdinamą gražiam Sekminių rytui. Tuomet kiekvienas piemuo stengdavosi kuo anksčiau atsikelti ir išginti bandą į tą gerai prižėlusią vietą, kad karvės sočiai prisiganytų..." tokiais žodžiais renginio organizatorė, seniūnijos specialistė Loreta Mikalauskienė pradėjo šventę, kuri šįmet vyko jau vienuoliktus metus.
Pagal senovinius papročius piemenėliai gėlių vainikais papuošė ožiukų porelę, šoko, dainavo, žaidimus žaidė, o už tai gaspadinė jiems davė sūrio ir saldumynų. ,,Kad jokios kvarabos nepultų ir visi sveiki būtų", gaspadinė švęstu vandeniu šlakstė, o piemenėliai ir beržo šakele pamušė. Vyko šienpjovių varžytuvės, kurias laimėjo svečias iš Utenos. Pieno gėrimo rungtį laimėjo Janina Maigienė, o vantą geriausiai surišo Inga Lekavičienė. Gardžiausiu sūriu išrinktas Stasės Šapokienės sūris, o šumniausio andaroko rinkimuose iš gausaus būrio moterų ir merginų prizas atiteko mažajai Gintarei.
Visi vaišinosi čia pat ant laužo kepama ,,pautiene", linksminosi smagiai grojant Svajūnui Ilčiukui.

Informacija Loretos Mikalauskienės, nuotraukos Danos Žigienės

Utenos rajono savivaldybės administracija:  www.utena.lt

Kultūros įstaigos:
Utenos kultūros centras, interneto svetainė: www.utenoskc.lt

Utenos A. ir M. Miškinių viešoji biblioteka, interneto svetainė: www.uvb.lt

Utenos kraštotyros muziejus, interneto svetainė: www.utenosmuziejus.lt

Kultūros naujienos Utenoje ir Utenos rajone: www.kulturautenoje.lt

Utenos rajono savivaldybės įmonės:
UAB „Utenos komunalininkas", interneto svetainė: http://www.utenoskom.lt

UAB „Utenos vandenys", interneto svetainė: http://www.utenosvandenys.lt/

UAB „Utenos autobusų parkas", interneto svetainė: http://www.utenosap.lt

UAB „Utenos šilumos tinklai", interneto svetainė: http://www.ust.lt

Utenos regioninis atliekų tvarkymo centras, interneto svetainė: http://www.uratc.lt/

Socialinės įstaigos:
Utenos rajono socialinių paslaugų centras, tel.: (8 389) 50866, (8 389) 50990.: www.utenaspc.lt

Utenos socialinės globos namai: http://www.utenossgn.lt

Utenos rajono savivaldybės Leliūnų socialinės globos namai: www.lsgn.lt

Utenos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, interneto svetainė: http://www.utenavsb.lt

Viešoji įstaiga „Utenos pirminės sveikatos priežiūros centras", interneto svetainė: http://www.utenospspc.lt

Viešoji įstaiga „Utenos apskrities ligoninė, interneto svetainė: http://www.utenosligonine.lt

VšĮ „Sveikatą į namus", interneto svetainė: http://www.sveikatainamus.visiems.lt/

Seniūnijos
Utenos rajono savivaldybės administracijos Daugailių seniūnija www.daugailiai.lt

Utenos rajono savivaldybės administracijos Leliūnų seniūnija www.leliunuseniunija.lt

Utenos rajono savivaldybės administracijos Saldutiškio seniūnija www.saldutiskis.lt

Utenos rajono savivaldybės administracijos Sudeikių seniūnija www.sudeikiai.lt

Utenos rajono savivaldybės administracijos Tauragnų seniūnija www.tauragnai.eu

Utenos rajono savivaldybės administracijos Užpalių seniūnija http://www.uzpaliai.lt/

Utenos rajono savivaldybės administracijos Kuktiškių seniūnija www.kuktiskes.lt

Utenos rajono savivaldybės Vyžuonų seniūnija www.vyzuonos.lt

Žemės ūkį aptarnaujančios įstaigos:

Nacionalinė mokėjimo agentūra www.nma.lt

Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerija www.zum.lt

Nacionalinė žemės tarnyba www.nzt.lt

Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centras www.vic.lt

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba www.vmvt.lt

Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba  www.lzukt.lt

Kitos:
Lietuvos Respublikos Seimas www.lrs.lt

Teisės aktų registras www.e-tar.lt

VĮ Registrų centras www.registrucentras.lt

Valstybinė mokesčių inspekcija www.vmi.lt

Elektroniniai valdžios vartai www.epaslaugos.lt

 REGIA www.regia.lt       

Orai Utenoje  https://www.orai24.lt/orai/utena/

Lietuvos darbo birža www.ldb.lt

Utenos turizmo informacijos centras, interneto svetainė www.utenainfo.lt

Utenos verslo informacijos centras, interneto svetainė www.uvic.lt

 

 

Vyru 2  
 
20190523 100624  
 

 

 

 

 

 

Joomla templates by a4joomla