Print

PB030021zum LOGOPačkėniškiai jau ateinančių metų vasarį švęs bendruomenės 15 metų jubiliejų. Vertinant žmogaus amžiumi – tai mažai, o kaip bendruomenei - tai jau tikrai nemenka sukaktis. O ir įvairių darbų, renginių, akcijų per tuos metus nuveikta tikrai labai daug. Svarbiausiai mūsų visos veiklos skirtos visoms amžiaus grupėms, tiek vaikams, tiek suaugusiems - mes visada visi kartu.
Pačkėnų krašto bendruomenė šiais metais vykdo projektą „Visiems gera kartu“, kurį 90 procentų remia Žemės ūkio ministerija. Likusią dalį pridėjome iš bendruomenės lėšų. Šio projekto dėka įsigijome naują teniso stalą, multimediją, garso kolonėlę, dvi siuvimo mašinas, stalus, kėdes ir kitas priemones.
Šie metai mūsų nelepino gerais orais, tad jaunimas vasaros atostogų metu, o ir po pamokų dažniau žaidžia stalo tenisą, nei mankštinasi sporto aikštyne. Pagainioti kamuoliuką retkarčiais susigundo ir suaugusieji - tiek moterys, tiek vyrai.
Bendruomenės moterys pamėgo vakaroti arbatinėje, kurios interjerą išradingai atnaujino Loreta Mikalauskienė ir Vidmandas Adomėnas. Spalio mėn. čia vyko moliūgų diena, kurioje dalyvavo dideli ir maži su savo užaugintais moliūgais. Prasidėjus ilgiems rudens vakarams pradėjome teminių vakarų ciklą. Vienas iš jų - „Vasaros kelionių almanachas“, kurio metu dalinomės įspūdžiais iš kelionių po įvairias šalis, susipažinome su jų kultūriniais, tautiniais, kulinariniais ypatumais, grožėjomės savita gamta.
Įsigyta multimedija ir garso aparatūra labai praverčia organizuojant renginius, teminius vakarus, edukacines programas ir kitus užsiėmimus.


Įkūrėme šviesias, šiltas siuvimo patalpas, kur ant patogių plačių stalų galima susikirpti medžiagas, sumodeliuoti įvairius gaminius ir siūti. Siuvimo paslapčių visus norinčius moko Rasa Paškonienė, Stasė Guigienė ir stilistė Saulė Katinienė, kurios jau ruošiasi gruodžio 16 d. vyksiančiai Kalėdinei mugei. Dvi naujos ir viena sena siuvimo mašina puikiai pasitarnauja toms, kurios užsuka kažką atsisiūti ar pasitvarkyti vieną ar kitą drabužį.
Mūsų bendruomenė bendradarbiauja, keičiasi edukacinėmis programomis su Utenos „Saulės“ gimnazija, Utenos specialios mokyklos - daugiafunkciniu centru, su Panevėžio „Lino“ kombinatu, kurie mums padovanojo įvairių medžiagų, jų atraižų, tad drąsiai galime karpyti, bandyti, modeliuoti, siūti.
Ateityje labai daug planų ir sumanymų, o ir daug gražių, prasmingų švenčių Lietuvai ir mūsų bendruomenei. Belieka tik pasiraitoti rankoves ir kibti į darbus.

Informacija ir nuotraukos

Bendruomenės pirmininkės
Danos Žigienės