Print

2018 02 19PackenuL I E T U V A.
Ji nuostabi, tiesa?
Gal Ji nėra didelė, tačiau jos grožis užgniaužia kvapą...
Gal Ji nėra galinga, tačiau Jos pilkapiuose miega mūsų protėviai – didūs kariai... ir kol mename Juos, mes esame nenugalimi ir laisvi.
Gal Ji nėra tobula, tačiau kiekvienam iš mūsų Ji yra
n e p a k e i č i a m a.
„ Mūs kaimas neturi šimtametės istorijos, bet taip pasisuko likimas, kad mums lemta čia gyvent, kurt šeimas, auginti vaikus, kurt ir puoselėti tradicijas, dirbti ir gražinti savo kraštą sau ir ateities kartoms“. Taip vasario 16-liktąją Pačkėnų poilsio parke gausiai susirinkusius pačkėniškius sveikino laisvalaikio centro specialistė Loreta Mikalauskienė, o netrukus buvo atidengta skulptūra-monumentas šiai svarbiai datai atminti. Idėjos ir skulptūros autorių Vidmandą Adomėną sveikino bendruomenės pirmininkė Dana Žigienė, visi giedojome šimtmečio dainą „Lietuva brangi“, sveikinome vieni kitus, linkėjome Lietuvai ir darėme 100 kadrų istorijai.


Po oficialiosios dalies visi pasuko į laisvalaikio centrą - vienos dienos kavinę, kur prie kavos puodelio vartėme senas foto nuotraukas, dalinomės prisiminimais, žiūrėjome istorinę video medžiagą. Utenos A. ir M. Miškinių bibliotekos Pačkėnų skyriaus bibliotekininkė Neringa Matkevičienė dar sykį visus supažindino su jos sukurta išmaniąja programėle „Actionbound“ (pažintiniu žaidimu) Atrask Pačkėnus. Pačkėnus - mažytį lopinėlį Lietuvos žemėlapyje, bet didelį Mūsų širdyje.

Informacija L. Mikalauskienės, nuotraukos Neringos Matkevičienės. Daugiau nuotraukų Pačkėnų krašto bendruomenės facebook.