Spausdinti

P1160164,,Esame didelė šeima, prieš kelerius metus intensyvų ir triukšmingą miesto gyvenimą pakeitę į ramų ir tylų gyvenimą kaime. Įsikūrę čia atradome kanapę. Šis augalas sužavėjo mus savo naudingumu ir plačiu pritaikymu žmogaus gyvenime. Štai todėl ir pavadinome savo namus „Kanapių namais" - pasakojo Daugailių seniūnijoje Duobių kaime gyvenantis, pluoštines kanapes auginantis, ūkio šeimininkas Vygaudas Juknelis.
Žemės šiame krašte labai nederlingos, tad šeima suprato, kad iš grūdų negyvens, o su galvijais prasidėti nenorėjo. Kanapės nėra reiklios žemei, o šio augalo panaudojimo galimybės labai plačios. Pradėjęs auginti kanapes Vygaudas sužinojo, kad iš šių augalų galima pagaminti per 50 tūkst. produktų, kurie naudojami nuo medicinos iki maisto ir statybos pramonės.

 


Juknelių šeima ekologiškai augina pluoštines kanapes, puoselėja jų kultūrą ir gamina įvairius maisto bei kosmetikos produktus: šalto spaudimo kanapių sėklų aliejus. Lietuviai ypač žiemą naudodavo kanapių aliejų ir kitus produktus, kurie suteikia jėgų. Teigiama, kad kanapių aliejus nuo kitų skiriasi tuo, kad visiškai nesukelia alergijos, naudojamas kaip kosmetinė priemonė sausai odai ir pasižymi drėkinančiomis, uždegiminius procesus mažinančiomis savybėmis. Aliejus naudojamas plaukų maitinimui, teigiama, kad žalsvo atspalvio, riešutų prieskonį turintis kanapių aliejus organizmui naudingas dėl jame esančių riebiųjų bei amino rūgščių, proteinų, vitaminų, mineralų. Kanapių sėklos, kanapinė druska, ekologiškai augintų kanapių miltai, pluoštinių kanapių lapelių arbata, kanapinis balzamas lūpoms, kanapinis kremas veidui ir kūnui. Vyresnė Vygaudo duktė, gyvenanti Vilniuje, pradėjo gaminti kanapinį aliejinį rankų darbo muilą. Šeima pati išbandė gaminį ir liko patenkinta: nebereikia kremo rankoms, muilas valo ne tik odą, bet tinkamas ir plaukams trinkti.
Popietės dalyviai ne tik ragavo produktų iš pluoštinių kanapių, bet ir sau įsigijo, ir sakė kitiems rekomenduos.

Informacija ir nuotraukos Jūratės Bliuvienės