Print
Category: Tautodailininkai

KomliauskasGimė 1952-02-03 Ukmergės rajone, Daugailių kaime. 1977 metais su žmona Angele atsikėlė gyventi į Vaikutėnus. Iš pradžių gyveno daugiabučiame name, o po kurio laiko su broliu Marijonu nutarė sau namus statytis. Šitaip nutarę, abu broliai ėmėsi darbo. Nuo pat pirmosios plytos viską dirbo patys. Talkininkus kviesdavosi tik tada, kai labai prireikdavo. Kai dviejų aukštų namas jau buvo baigtas, broliai pasidalinę jį pusiau, vidų nutarė įrengti kiekvienas individualiai. Algirdas norėjo, kad kiekvienas daiktas namo viduje, ne tik grindys, lubos, sienos, bet ir visi baldai ir netgi kai kurie būčiai reikalingi daiktai (pakabos, pjaustymo lentutės, kočėlai ir t.t.) būtų jo paties padaryti. Šito savo noro neišsižadėjo iki šiol, todėl darbai taip ilgai užsitęsė. Kita priežastis – lėšų stygius. Algirdas priverstas imtis įvairiausių užsakymų (įrengti namus, butus, vilas) kitiems žmonėms, kad uždirbtų pinigų savo namo įrengimui.
Įrenginėdamas savo namus, A. Kamliauskas nieko nekopijuoja, įgyvendina tai, ką sukuria vaizduotėje. Užtat į jų namus užsuka daug žmonių, ne tik besistatančių sau namus, bet ir šiaip pasmalsauti panorusių.
Traukia akį ne tik originaliai įrengiamas Kamliauskų namų vidus, bet ir sodybos aplinka. Čia irgi yra ką pamatyti: ties vartais parimęs rūpintojėlis, originaliai padarytas šulinys, pavėsinės, retais medžiais ir vaismedžiais apsodintas šlaitas į tvenkinį, kuriame žydi rausvos ir baltos vandens lelijos.