Spausdinti
Kategorija: Žemės ūkio aktualijos

INFORMUOJAME, jog grįžtantys laukiniai paukščiai į Lietuvą kartu atnešė ir LABAI PATOGENIŠKĄ PAUKŠČIŲ GRIPĄ. Pirmasis šios ligos atvejis 2017 m. vasario 27 d. nustatytas Kauno mieste, Nemune, rastoms nugaišusioms 6 gulbėms nebylėms.

Ir PRIMENAME, kad pagal parengtą ir 2015 m. balandžio 29 d. patvirtintą Utenos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus ir Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Utenos VMVT viršininko – valstybinio veterinarijos inspektoriaus įsakymą „Dėl paukščių gripo prevencijos priemonių taikymo Utenos rajono savivaldybės teritorijoje“, Utenos rajono paukščių laikytojams yra nurodyta:
1. užtikrinti, kad:
1.1. biologinio saugumo priemonės (paukščių laikymo vietos aptvėrimas, dezinfekcinių barjerų įrengimas, švaros, tvarkos palaikymas, pastovus graužikų naikinimas, draudimas paukščių laikymo patalpose lankytis pašaliniams asmenims, susidariusių šalutinių gyvūninių produktų tinkamas tvarkymas ir t.t.) būtų taikomos visose be išimties paukščių laikymo vietose,
1.2. paukščių girdymui nebūtų naudojamas vanduo iš atvirų vandens telkinių ar/ir užterštas paukščių išmatomis bei išskyromis,
1.3. pašaras, skirtas paukščiams, būtų laikomas taip, kad jis būtų apsaugotas nuo laukinių paukščių ir kitų gyvūnų,
1.4. antys ir žąsys būtų laikomos atskirai nuo kitų paukščių.
2. Nelaikyti paukščių lauke ir atviruose aptvaruose laukinių paukščių migracijos metu: kovo - balandžio ir rugsėjo - spalio mėnesiais. Paukščius galima laikyti uždarose patalpose ir neišleisti jų į lauką arba išleisti tik į tokią lauko aikštelę, kuri yra iš visų pusių atversta ir turi stogą.
3. Visi paukščių laikytojai privalo registruoti laikomų paukščių bandas ir deklaruoti paukščius du kartus per metus: sausio ir liepos mėnesiais.
4. Neįsigyti įtariamai sergančių paukščių.
5. Paukščių laikymo vietoje pastebėjus sergančius paukščius (yra apatiški, dažnai tupi arba stovi nuleidę galvas, galvos su skiautere ir pakaruokliais patinusios ir pamėlynavusios, paburkę sinusai, vandeningas viduriavimas) arba pokyčius, leidžiančius įtarti paukščių gripą (staiga sumažėjusį pašarų, vandens suvartojimą, kiaušinių dėjimą ilgiau nei dvi dienas, didesnį gaišimą) nedelsiant (ne vėliau kaip per 24 valandas) pranešti Utenos VMVT telefonais: (8 389) 51933, (8 389) 55841, (8 687) 38638, (8 682) 20491.