Utenos rajono savivaldybėje žengiamas dar vienas žingsnis tobulinant atliekų tvarkymo sistemą – baigtos viešojo pirkimo procedūros įsigyjant 1100 konteinerių, skirtų individualiam pakuočių atliekų surinkimui. Geltoni konteineriai jau kitą savaitę bus pradėti dalinti Utenos miesto, Atkočiškių (Vyžuonų sen.), Gedimino (Utenos sen.) kaimų, Klovinių kaimo Liepų, Svajonių ir Vestuvių gatvių (Utenos sen.) individualių namų valdų savininkams. Individualūs rūšiavimo konteineriai atliekų turėtojams bus išdalinti nemokamai, papildomai nekainuos ir jų aptarnavimas.

Dar šiais metais planuojama šį individualių konteinerių tinklą plėsti. Pakuočių atliekoms skirtus konteinerius gavę žmonės turės galimybę geriau rūšiuoti namų buityje susidarančias atliekas, todėl mažiau jų pateks į sąvartyną, rūšiuotos atliekos bus perdirbamos. Gyventojai turėtų žinoti – kuo daugiau pakuočių atliekų bus atskiriama iš bendro komunalinio atliekų srauto, tuo mažiau liks atliekų, už kurių tvarkymą mokama. Jeigu kruopščiau rūšiuosime, mišrių komunalinių atliekų liks mažiau.

Pakuočių atliekų konteineriai yra skirti pakuočių atliekoms ir antrinėms žaliavoms: popieriaus, plastiko bei metalo atliekoms. Į juos negalima mesti stiklo atliekų, kurias reikia mesti į specialius, stiklui skirtus, žalios spalvos konteinerius, esančius antrinių žaliavų surinkimo aikštelėse arba vežti į didelio gabarito atliekų priėmimo aikšteles. Apmokestinamąją stiklo tarą (pvz. butelius nuo alaus ir kt.) galima grąžinti į jos pardavimo vietas. Stiklo atliekos yra sunkiai atskiriamos iš kitų antrinių žaliavų, todėl planuojama ateityje individualių namų valdoms dalinti specialius konteinerius stiklui surinkti.
Kartu su pakuočių atliekoms ir antrinėms žaliavoms skirtais konteineriais gyventojai gaus konteinerių išvežimo grafiką bei atmintines, kaip konteinerius naudoti, kokias atliekas į juos mesti. Atkreipiame dėmesį, kad konteineriai gyventojams bus suteikti pasirašius sutartį su UAB „Utenos komunalininkas". Pageidaujančius įsigyti pakuočių atliekoms ir antrinėms žaliavoms skirtus konteinerius Utenos miesto, Atkočiškių (Vyžuonų sen.), Gedimino (Utenos sen.) kaimų, Klovinių kaimo Liepų, Svajonių ir Vestuvių gatvių (Utenos sen.) individualių namų valdų savininkus kviečiame atvykti į UAB „Utenos komunalininkas" darbo metu. Pirmadieniais- ketvirtadieniais nuo 7 val. iki 11 val., ir nuo 12 val. iki 16 val. Penktadieniais nuo 7 val. iki 11 val., ir nuo 12 val. iki 14.30 val. (Rašės g. 4, Utena, 101 kab. tel. pasiteiravimui 8 389 63 800). Konteinerių skaičius ribotas, todėl prašome paskubėti.
Pasiūlymus ar pastabas dėl atliekų tvarkymo sistemos tobulinimo prašome teikti Utenos rajono savivaldybės administracijos Aplinkos apsaugos ir civilinės saugos skyriui (220, 221 kab.) Utenio a. 4, Utena.

Utenos rajono savivaldybės administracija

Joomla templates by a4joomla