- Smulkiau
Labai džiaugiamės, kad Utenos seniūnijoje Nemeikščių tvenkinyje prie poilsiavietės montuojamas lieptas su pontonine valčių prieplauka. Lieptas bus įrengtas su pontoninėmis konstrukcijomis, mediniu paklotu, nulipimo / užlipimo kopėtėlėmis, valčių pririšimo elementais, bei dalyje liepto sumontuotais turėklais su mediniais porankiais. Liepto gamybą ir įrengimą finansavo Utenos rajono savivaldybė iš Aplinkos apsaugos rėmimo specialiosios programos lėšų.
- Smulkiau
2023 m. rugsėjo 12 d. įvyko Utenos seniūnijos išplėstinė seniūnaičių sueiga. Sueigoje dalyvavo naujai 2023-2027 m. kadencijai išrinkti Utenos seniūnijos seniūnaičiai: Kvyklių seniūnaitijos seniūnaitis Valdemaras Paškonis, Biliakiemio seniūnaitijos seniūnaitė Violeta Veteikienė, Pačkėnų seniūnaitijos seniūnaitė Aušra Glaskienė, Spitrėnų seniūnaitijos seniūnaitė Justina Kaleckienė, Vaikutėnų seniūnaitijos seniūnaitė Vida Masiulienė ir Medenių seniūnaitijos seniūnaitė Daiva Strolienė. Sueigai pirmininkavo seniūnas Saulius Gaižauskas. Utenos rajono savivaldybės meras Marijus Kaukėnas ir Savivaldybės administracijos direktorius Paulius Čyvas pasveikino seniūnaičius bei įteikė pažymėjimus, gėles ir prisiminimo dovanėles. Savivaldybės meras Marijus Kaukėnas supažindino su Vietos savivaldos įstatymu, seniūnaičių teisėmis, šių pareigų svarba priimant ir įgyvendinant bendruomenėms naudingus sprendimus. Sueigoje dalyvavo Utenos seniūnijos bendruomenių deleguoti atstovai. Svarstyta klausimas dėl kelio servituto adresu J. Asminavičiaus g. 14, Biliakiemio kaime, Utenos seniūnijoje, kuris aktualus vykdant įvairias veiklas Biliakiemio laisvalaikio centre.
- Smulkiau
Jau beveik pusantrų metų gyventojai turi galimybę įteisinti Žemės gelmių registre neregistruotus gręžinius ar atnaujinti šiame registre esančius duomenis apie gręžinio savininką be jokių sankcijų. Tačiau iki šiol ja pasinaudojo tik nedidelė gyventojų dalis.
2023 m. pradžioje priimti teisės aktų pakeitimai, numatantys, kad jei asmuo yra prisijungęs prie centralizuotos geriamojo vandens sistemos, jis taip pat gali įsiteisinti turimą Žemės gelmių registre neregistruotą gręžinį, supaprastinta gręžinių įteisinimo tvarka. Visgi dėl nepagrįstų baimių ir tebesklandančių mitų žmonės delsia susitvarkyti.
Aktyviausiai procesas vyksta Vilniaus, Kauno ir Utenos apskrityse, mažiausiai gręžinių įteisinta Šiaulių, Telšių ir Tauragės apskrityse.
- Smulkiau
Lietuvos energetikos agentūra prie Energetikos ministerijos yra paskelbusi kvietimus ir ragina labai mažas ir mažas įmones bei ūkininkus, atsinaujinančių išteklių energijos ir piliečių energetikos bendrijas suskubti pateikti paraiškas investicinei paramai saulės ir vėjo elektrinių įrengimui sausumoje gauti. Šios finansavimo priemonės orientuotos į smulkaus verslo poreikį savo reikmėms pasigaminti elektros energiją iš atsinaujinančių energijos šaltinių, turint galimybę parduoti iki 50 proc. pasigamintos energijos. Tai puiki proga užsitikrinti savo ar savo ūkio poreikiams pigesnę elektros energiją ir gauti valstybės dalinį finansavimą investicijoms.
Prašome pasidalinti su Jūsų nariais ir partneriais šia žinia apie valstybės investicinę paramą ir tokiu būdu paraginti smulkųjį verslą bei ūkininkus pateikti paraiškas ir gauti valstybės paramą saulės ir vėjo elektrinėms sausumoje įsirengti, nes liko tik mėnuo iki paraiškų pateikimo termino pabaigos.
Paraiškas finansavimui gauti pagal paskelbtą kvietimą teikti paraiškas saulės elektrinėms sausumoje įsirengti galima teikti iki 2023 m. rugpjūčio 22 d. 17.00 val. (užpildant elektronines formas).
Paraiškas pagal paskelbtą kvietimą teikti paraiškas vėjo elektrinėms sausumoje įsirengti galima teikti iki 2023 m. rugpjūčio 29 d. 17.00 val. (užpildant elektronines formas).
- Smulkiau
Utenos seniūnijos bendruomenė kartu su partneriu – Utenos rajono savivaldybe, įgyvendino socialinio verslo projektą „Multisensorinio kambario ir jo pagalbinių sanitarinių patalpų įrengimas“ pagal URVVG „Utenos rajono dvisektorė strategija 2016-2023 m.“, priemonę „Parama ne pelno sektoriaus organizacijų investicijoms į socialinio verslo kūrimą ir plėtrą bei užimtumo skatinimą kaimiškose Utenos rajono vietovėse“. Vietos projekto tikslas buvo įrengti multisensorinį kambarį ir įdarbinti asmenį į naujai sukurtą darbo vietą. Projektas skirtas visų amžiaus grupių žmonių – vaikų, jaunimo ir vyresnio amžiaus, poreikiams tenkinti. Bendra vietos projekto vertė 72 429,26 Eur.
Kviečiame naudotis multisensoriniu kambariu! Multisensorinis kambarys – specialiai suprojektuota erdvė, kurioje yra įvairių stimulų, padedančių vaikui ar suaugusiam asmeniui plėtoti savo jutimų ir jausmų suvokimą.
Multisensorinė erdvė įsikūrusi J. Asminavičiaus g.16, Biliakiemio k., Utenos raj. Čia rasite jaukią aplinką ugdančią žmogaus gerovę, pozityvią streso įveiką. Visi multisensorinėje erdvėje esantys elementai skatina lytėjimo, regos, klausos ir judėjimo pojūčius.
Kambaryje yra įvairūs žiburiai, spalvos, garsai, sensoriniai minkštieji daiktai, aromatai, interaktyvios projekcijos. Veiklos multisensoriniame kambaryje gali padėti mokytis bendrauti su supančiu pasauliu saugioje aplinkoje, didinti pasitikėjimą ir gebėjimus tiems, kurie turi mokymosi sunkumų, raidos sutrikimų ar negalių. Sukurta sensorinė aplinka suteikia lankytojams pasitikėjimo, ramybės ir atsipalaidavimo pojūtį. Burbuliuojančio vandens kolona ir žibintai, keisdami spalvas, užtikrina vaizdinę, lytėjimo ir garsinę stimuliaciją. Masažinė relaksacinė kėdė su skirtingais masažo variantais mankština ir suteikia ramybę. Pasunkinta antklodė, priglundanti ir apgaubianti kaip stiprus apkabinimas, skirta tiems, kurie sunkiai atsipalaiduoja, jaučia nerimą dėl streso ar neurologinių sutrikimų. Šioje erdvėje dar yra specialus projektorius, sukuriantis raibuliuojančio žvaigždėto dangaus efektą, aromatų difuzorius, natūraliai ir tyliai skleidžiantis eterinių aliejų kvapą. Teikiamos ir muzikos terapijos paslaugos, stimuliavimui per garsus ir vaizdus siūloma klausytis relaksacinių muzikos įrašų ar žiūrėti atsiųsta filmą.
Specialistų teigimu, multisensorinė aplinka skatina lytėjimo, skonio, regos, klausos, uoslės, judėjimo pojūčius bei intelektinės veiklos poreikius. Tyrimai rodo, kad tokia aplinka didina asmens sąmoningumą bei dėmesio koncentraciją, gerina apetitą, atmintį, pažinimą bei kalbą, sustiprina laimės jausmą, mažina agresiją, nerimą. Didelis tokios aplinkos privalumas tas, kad ji tinka ir asmenims, turintiems specialiųjų poreikių, pavyzdžiui, perdėtai aktyviems vaikams, autistams, turintiems klausos ar regos susilpnėjimą, kenčiantiems nuo demencijos, Alzheimerio ligos ir kitiems.
- Vieno apsilankymo trukmė – 45 min.
- Vienu metu priimama iki 3 asmenų.
- Su vaiku (-ais) privalo atvykti lydintis asmuo.
- Veikla skirta – vaikams, 55+ metų amžiaus asmenims ir neįgaliesiems.
- Asmeniui skiriami 5 apsilankymai.
- Galima įsigyti dovanų kuponus.
- Vieno seanso kaina 4,0 Eur. (seansas 45 min.)
Registracija į sensorinį kambarį šiuo adresu:
Multisensorinio kambario operatorės kontaktiniai duomenys: Elvyra Vigelienė el. paštas Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį., tel. Nr. 8-618-27409
Utenos seniūnijos bendruomenės pirmininkė Rima Petrošienė
- Smulkiau
Liepos 17-21 dienomis vyko tradicinė Biliakiemio vaikų dienos stovykla „Aitvaras“. Utenos seniūnijos bendruomenės organizuojamoje stovykloje dalyvavo 40 vaikų. Per visą stovyklą dalyviai turėjo nepaprastai daug įdomių veiklų. Mokėsi plaukti irklentėmis, plaukiojo pramoginiu laivu „Tauragnas“, dalyvavo World jumping sportinių batutų treniruotėje, putų patrankos vakarėlyje, svečiavosi Šlyninkos vandens malūne bei keliavo aplink Zarasus. Paskutinę stovyklos dieną dalyvavo edukacijoje, kuri vyko Utenos miesto vandens nuotekų valykloje. Stovyklos uždarymo popietę stovyklautojus aplankė Utenos rajono savivaldybės vicemerė Daiva Pečionė ir administracijos direktorius Paulius Čyvas. Kartu su svečiais vaikučiai pasidžiaugė linksmai, turiningai, draugiškai praleista stovykla. Stovyklą užbaigėme tradiciniu stovyklos himnu, helio balionų leidimu į dangų su vaikučių norais.
Utenos seniūnijos bendruomenė nori padėkoti rėmėjams: UAB „Utenos vandenys“, UAB „Duventa“, UAB „Bikuvos prekyba“, Gintarui Trinkūnui ir kitiems geriems žmonėms prisidėjusiems piniginėmis lėšomis prie stovyklos tęstinumo. Be šių nuostabių, supratingų žmonių ši tęstinė stovykla nebūtų įvykusi. Stovykla vaikučiams vyko nemokamai. Taip pat nuoširdžiai dėkojame už veiklų organizavimą, vaikų priežiūrą bei ugdymą Utenos seniūnijos seniūnui Sauliui Gaižauskui, seniūno pavaduotojai ir stovyklos vadovei Laurai Gaivenienei, bendruomenės pirmininkei Rimai Petrošienei, mūsų nuostabiems stovyklos savanoriams ir visiems prisidėjusiems prie stovyklos „Aitvaras“ kokybės.
Informacija Utenos seniūnijos seniūno pavaduotojas Lauros Gaivenienės
- Smulkiau
Pačkėnų krašto bendruomenė įgyvendino kultūrinės veiklos projektą „Su raganaite smagiau!“ Tai Loretos – Pačkėnų raganų muziejaus vadovės idėja, kurią bandėme įgyvendinti jau trejetą metų, bet vis pritrūkdavome pinigėlių. Šiais metais nutarėme žūt būt tai įgyvendinti. Tuo labiau, kad šiais metais muziejui sukanka jau 5 metai. Ačiū Utenos rajono savivaldybei, projekto lėšomis galėjome užmokėti dailininkui už darbą. Dažus ir priemones dažymui įsigijome rėmėjų ir muziejaus lėšomis.
Už tokį puikų piešinį dėkingi dailininkui Alvydui Šapokai, už paramą dėkingi UAB „Duventa“ direktoriui Rimantui Šiaučiūnui, o kadangi dažyti reikėjo labai aukštai - už keltuką dėkingi UAB „Agrenta“ vadovui Algiui Trinkūnui. Visų pastangomis turime tokį puikų rezultatą.
Dar kartą didelis ačiū visiems prisidėjusiems prie šio didelio ir sudėtingo darbo. Be Jūsų pagalbos mums nebūtų pavykę to padaryti.
Kviečiame apsilankyti!
Pačkėnų krašto bendruomenės pirmininkė Dana Žigienė
- Smulkiau
2023 m. birželio-liepos mėn. vyko Utenos rajono savivaldybės administracijos Utenos seniūnijos seniūnaitijų seniūnaičių rinkimai. Išrinkti ir patvirtinti 2023 m. liepos 10 d. mero potvarkiu šie Utenos seniūnijos seniūnaitijų seniūnaičiai 2023-2027 m. kadencijai:
1. Utenos rajono savivaldybės administracijos Utenos seniūnijos Biliakiemio seniūnaitijos seniūnaitė Violeta Veteikienė;
2. Utenos rajono savivaldybės administracijos Utenos seniūnijos Kvyklių seniūnaitijos seniūnaitis Valdemaras Paškonis;
3. Utenos rajono savivaldybės administracijos Utenos seniūnijos Medenių seniūnaitijos seniūnaitė Daiva Strolienė;
4. Utenos rajono savivaldybės administracijos Utenos seniūnijos Pačkėnų seniūnaitijos seniūnaitė Aušra Glaskienė;
5. Utenos rajono savivaldybės administracijos Utenos seniūnijos Spitrėnų seniūnaitijos seniūnaitė Justina Kaleckienė;
6. Utenos rajono savivaldybės administracijos Utenos seniūnijos Vaikutėnų seniūnaitijos seniūnaitė Vida Masiulienė.
Seniūnas Saulius Gaižauskas
- Smulkiau
Seniūnija, kurioje yra žirgynas, du privatūs vaikų darželiai, du vaikų dienos centrai, Anykščių Puntuko brolis, tikrų raganų namai ir nusiraminimą teikiantis multisensorinis kambarys. Maža to: seniūnijos seniūnas – buvęs sportininkas ir kariškis, tarnybai Lietuvos kariuomenėje atidavęs 20 metų. Kito Lietuvos krašto gyventojas ne iškart pasakytų, kuri gi čia seniūnija, o uteniškiui nereikėtų ilgai galvos sukti: tai – Utenos seniūnija, ta, kuri yra kaimiškoji, ir kuri dideliu lanku apglėbia daugiau kaip pusę miesto.
Paklausus seniūnijos seniūno Sauliaus Gaižausko, kuo dar ypatingi jie yra, jis nedvejodamas atsakė – žmonėmis. „Esam ta seniūnija, kuri turi ne vieną administracinį centrą su aktyviomis, veikliomis, daug idėjų ir sumanymų generuojančiomis bendruomenėmis, – sakė seniūnas. – Vienos jau gyvuoja 20 metų, kitos – ką tik susikūrė. Tad galima sakyti, kad esame dar ir jauna seniūnija.“
Kad visų bendruomenių veiklą būtų galima sėkmingai koordinuoti, buvo įsteigta, pasak seniūno, „motininė“ bendruomenė su taryba, į kurios sudėtį įeina visų kitų bendruomenių atstovai. Šiai „mamai“ vadovauja vienbalsiai išrinkta Rima Petrošienė.
Seniūnijos bendruomenė jau aštuntus metus įgyvendina projektą „Pagalba į namus“. Tai – visos seniūnijos gyventojams, kuriems 75 m. ir daugiau, teikiamos įvairiausios paslaugos: namų priežiūra, maisto nupirkimas ir pagaminimas, palydėjimas pas daktarėlį, į vaistinę ir pas kunigėlį, sunkiau vaikščiojantiems ar prastai bematantiems – pavėžėjimas. Teikiamos ir kitos paslaugos: kapelių priežiūra, dokumentų sutvarkymas, mokesčių sumokėjimas.
„Projekto metu esam įdarbinę tris darbuotojus, kurie lanko senjorus ir tiekia jiems minėtas paslaugas. Senjorai taip priprato prie darbuotojų, kurie jiems padeda, kad sunkiai beįsivaizduoja gyvenimo be jų. Šiuo metu pagalbą namuose gauna 32 asmenys, – pasakojo Saulius Gaižauskas. – Garbaus amžiaus gyventojai nuolat nerimauja ir klausinėja, ar gaus paslaugas kitais metais, ar jie atitiks nuolat besikeičiančius reikalavimus, ar bus kam padėti įvairiuose reikaluose. Galiu nuraminti ir pasakyti, kad projektas gyvuos ir nė vienas neliks be paslaugų.“
Darbuotojai – vietiniai, laiko patikrinti, puikiai įvertinti ir senjorų, ir jų artimųjų. Jie gerai pažįsta aptarnaujamus žmones, žino jų gyvenimų istorijas. Tai – tikra vertybė, nes pasitikėjimas vienas kitu gali išspręsti daugybę problemų. Pasak seniūno, būtų galima įdarbinti dar du žmones, bet projekto lėšos riboja šią galimybę.
Liepos 1 d. Biliakiemyje duris atvėrė naujas objektas seniūnijoje - multisensorinis kambarys. Seniūnas juokauja: tai vieta, į kurią atėjęs labai pavargęs išeisi dar labiau pavargęs. O jei rimtai, multisensorinis kambarys – tai speciali erdvė, kurioje yra įvairių stimulų (spalvų, garsų, aromatų ir kt.), padedančių gyventojams suvokti savo jutimus ir jausmus. Pasak S. Gaižausko, kambarys skirtas visiems, susiduriantiems su iššūkiais: ir specialiųjų poreikių turintiems vaikams, ir senjorams.
Visos seniūnijos bendruomenės įgyvendina ne po vieną projektą. Biliakiemyje įsteigtas ir veikia vaikų dienos centras, be to, jau ne pirmus metus veikia vaikų vasaros poilsio stovykla „Aitvaras“. Ji dieninė, nemokama, vienos savaitės trukmės (prieš keletą metų buvo dviejų savaičių), į edukacines, pažintines veiklas įtraukianti seniūnijos vaikus. Šią vasarą „Aitvare“ ilsėsis 35 vaikai. Stovykloje numatoma daug naujų pramogų, susitikimų, žygių ir kitų linksmybių.
Pačkėnų bendruomenė visai neseniai atšventė veiklos 20-metį. Per šį laiką jau susiformavo tradicijos, buvo nuveikta daug darbų, suburta tvirta, vieninga bendruomenė, įkurtas vaikų dienos centras, rengiamos vaikų vasaros stovyklos. Visa tai galėjo padėti atsirasti vienam ypatingam objektui: Raganų muziejui. O gal Pačkėnai yra mėgiama raganų susibūrimo vieta, ir jos pačkėniškėms moterims netyčia pakuždėjo mintį čia joms įkurti namus? Kaip ten bebūtų, bet namai raganėlėms Pačkėnuose atsirado. Seniūnas tam neprieštaravo (neduokdie, raganoms stoti skersai kelio...), nors prisipažino, kad iš pradžių tai buvo didelis iššūkis. Dabar Raganų muziejus su jam vadovaujančia vyr. ragana Loreta Prosvirova – labiausiai lankoma Pačkėnų vieta. Į muziejų atvažiuoja vaikų ir suaugusių ekskursijos iš visos šalies. Buvo atvykusi ir vyriausioji Lietuvos ragana Vilija Lobačiovienė. Muziejuje ekspozicija nuolat keičiama, pildoma, vyksta įvairios edukacijos. Kadangi muziejų lanko daug vaikų, kurie jame praleidžia nemažai laiko, bendruomenės aktyvas pradėjo rūpintis mažųjų ekskursantų maitinimu. „Šiuo metu baigiamas vienos muziejaus lauko sienos apipavidalinimas, – sakė Saulius Gaižauskas. – Ant jos „pakibs“ daug gražių pasakų personažų. Džiaugiamės muziejaus pagrindinės raganos aktyvumu, užsidegimu bei naujomis idėjomis. Kartais tenka mūsų raganaitės entuziazmą ir pristabdyti, nes kitaip į Pačkėnus susikvies viso pasaulio raganas...“
Kita 20-metį atšventusi seniūnijos bendruomenė ir puoselėjanti savo tradicijas – Vaikutėnų. Aktyvių, kūrybingų žmonių grupė savo mintimis, idėjomis apjungia visą bendruomenę. Kas nežino vaikutėniškių nupintų Advento vainikų ir rengiamų jų parodų bei aukcionų. Advento vainikus pinti susirenka visa bendruomenė: ir maži, ir dideli. Kaip ir į kraštiečių šventę, kuri vyksta kasmet ir į kurią suvažiuoja, suguža per 300 Vaikutėnuose gyvenančių ar gyvenusių kraštiečių.
„Vaikutėnuose veikia privatus vaikų darželis „Aukime kartu“, – pasakojo seniūnas. – Jis įkurtas administraciniame pastate, nuolat plečiasi, nes jį vis daugiau lanko vaikų ne tik iš seniūnijos, bet ir iš miesto. Darželis mezga glaudžius ryšius su bendruomene. Vadinasi, bus naujų projektų ir veiklų“. Taip pat administraciniame pastate netrukus bus įkurta tautodailininkės, garsiosios karpytojos Odetos Bražėnienės darbų galerija.
Kūrybingumu nuo vaikutėniškių neatsilieka ir Nemeikščių bendruomenė. Jos narių pastangomis ir užsispyrimu Nemeikščiuose buvo pastatytas stogastulpis čia gimusio ir augusio poeto Alfonso Nyka-Niliūno atminimui įamžinti. Stogastulpio autorius – Algirdas Kamliauskas. Bendradarbiaujant pagrindinei seniūnijos bendruomenei, Utenos kultūros centrui ir Nemeikščių bendruomenei, minint poeto gimimo šimtmetį, buvo įrengtas informacinis stendas, skirtas supažindinti lankytojus su poeto gyvenimu ir kūryba, ir šalia pastatytas akmuo su atminimo lenta.
Dar vienas nemeikščiškių projektas – gatvių pavadinimai. Kaip sakė seniūnas, seniūnijai beveik nereikėjo prisidėti prie šio darbo, viską sugalvojo, sukūrė ir pastatė patys gyventojai. Nemeikščių bendruomenės vieningumo pavyzdys – ir iškaba prie įvažiavimo į gyvenvietę, esanti tarsi Nemeikščių vizitinė kortelė.
„Už tai, kad visi rajono gyventojai gali pailsėti tvarkingoje, švarioje Nemeikščių tvenkinio maudykloje, reikia dėkoti Utenos seniūnijos bendruomenės aktyvui. Netolimos ateities seniūnijos uždavinys – pritaikyti maudyklą žmonėms su specialiaisiais poreikiais, įrengiant jiems tinkamą infrastruktūrą. Tai iššūkis, bet neabejoju, kad su juo susitvarkysime,“ – teigė seniūnas.
Medenių gyvenvietė traukia kiekvieno atvykusio akį savo tvarkingumu ir gražumu. Tai – bendruomenės, daug dėmesio skiriančios aplinkos puošimui, nuopelnas. Įgyvendintas aplinkos tvarkymo projektas įgalino sutvarkyti aikštelę, pastatyti lauko treniruoklius, buvusios senosios pieninės vietą paversti magnolijų parku. Pasak seniūno, šioms gražuolėms parke į draugus netrukus įsiprašys ir ąžuoliukai. „Medenių bendruomenė iš projekto nusipirko ir kiekvienam centrui labai reikalingą daiktą – traktoriuką viešųjų erdvių priežiūrai. Ir draugiškai juo naudojasi.“
Pati jauniausia seniūnijoje – Joneliškio bendruomenė. Nors visai neseniai susikūrė, bet labai ambicinga, turinti daug planų ir sumanymų. Pagrindinis joneliškiečių noras – sukurti modernų šiuolaikinį žirgyną. Žirgynas ir dabar veikia, yra populiarus ir mėgiamas lankytojų, jame vyksta įvairios edukacijos, puoselėjami tradiciniai ir netradiciniai amatai, bet bendruomenė turi didesnių ateities planų. Jų dabar neatskleisim, tegu visai Utenai ir rajonui bus maloni staigmena.
„Joneliškis – jauna gyvenvietė, – pasakojo S. Gaižauskas. – Joje kuriasi daug jaunų šeimų, auga nemažas būrys mažųjų joneliškiečių, statomi namai, atsiranda naujos gatvės, kuriasi verslai. Nenuostabu, kad veikia ir privatus vaikų darželis skambiu pavadinimu „Ąžuolų vaikai“. Darželyje vaikai ugdomi kaip tikri gamtos vaikai, jie daug laiko praleidžia lauke tyrinėdami aplinką ir mokydamiesi mylėti gamtą.“ Joneliškiečiai puoselėja dar vieną sumanymą – įkurti ąžuolų parką, kur jie galėtų vykdyti (ir jau vykdo) įvairaus pobūdžio veiklas.
Biliakiemyje yra dar vienas ypatingas lankytinas objektas. Kaip jau straipsnio pradžioje rašyta, seniūnija turi tikrą Anykščių Puntuko brolį – Biliakiemio Puntuką, kuris saugomu geologiniu gamtos paminklu paskelbtas dar 2002 m.
Biliakiemio „Puntuko“ istorija tokia: greičiausiai niekas anksčiau nežino apie Biliakiemio kaime buvusio ūkininko Alfonso Ramelio sodyboje esantį didžiulį bevardį akmenį. Jis buvo atkastas 2016 m. Jo aukštis – 3,50 m, ilgis – 6,20 m, plotis – 4,10 m, perimetras – 16 m. Dėl mechaninio dūlėjimo riedulio paviršius nusėtas nedidelėmis duobutėmis. Akmuo guli netoli buvusios pelkės, giliai įsmigęs į žemę. Anksčiau tikslus šio akmens aukštis nebuvo žinomas, nes didesnė dalis slėpėsi po žeme. Pasak vietos gyventojų, buvo bandymų pasikasti gilyn, tačiau giliau akmuo tik platėjo. Melioruojant laukus akmenį buvo bandyta atkasti buldozeriais, tačiau ir tada akmens apačios nepavyko pasiekti. Pasak šio krašto žmonių, akmuo ir vieta apipinta įvairiais mitais ir legendomis.
„Taigi mes tokie – plėtojantys kultūrą, kuriantys verslus, įgyvendinantys projektus, investuojantys į jaunimą ir vaikus, bet nepamirštantys senjorų, – baigdamas ekskursiją po seniūniją, sakė Saulius Gaižauskas. – Visos šešios bendruomenės veikiančios, kuriančios, organizuojančios ir galvojančios apie ateitį. Su savais norais, polėkiais ir siekiais. Iššūkių daug, diskusijų ir ginčų taip pat, bet tai netrukdo, atvirkščiai, padeda „lipdytis“ tvirtai bendrystei“.
Informaciją parengė: Utenos rajono savivaldybės atstovė ryšiams su visuomene Lolita Kaminskienė
- Smulkiau
Kviečiame nuo 2023 m. liepos 1 d. teikti prašymus dėl socialinės paramos mokiniams 2023-2024 mokslo metams. Mokiniai gali gauti:
- nemokamą maitinimą (pusryčiai, pietūs, pavakariai ir maitinimas mokyklose organizuojamose vasaros poilsio stovyklose)
- paramą mokinio reikmenims įsigyti (98 Eur).
Ši parama (tiek nemokamas maitinimas, tiek parama mokinio reikmenims įsigyti) gali būti teikiama:
- jei pajamos vienam iš bendrai gyvenančių asmenų neviršija 235,50;
- jei vidutinės pajamos vienam asmeniui per mėnesį yra mažesnės kaip 314 Eur, atsižvelgiant į šeimos gyvenimo sąlygas šiais atvejais: ligos, nelaimingo atsitikimo, netekus maitintojo, kai motina ar tėvas vieni augina vaiką (vaikus), kai šeima augina tris ir daugiau vaikų ar bent vienas šeimos narys yra neįgalus.
Savivaldybės administracija turi teisę nemokamą maitinimą, paramą mokinio reikmenims įsigyti skirti išimties atvejais, jeigu vidutinės pajamos vienam asmeniui per mėnesį neviršija 392,50 Eur, atsižvelgiant į šeimos gyvenimo sąlygas šiais atvejais: ligos, nelaimingo atsitikimo, netekus maitintojo, kai motina ar tėvas vieni augina vaiką (vaikus), kai šeima augina tris ir daugiau vaikų ar bent vienas šeimos narys yra neįgalus, kai mokinys patiria socialinę riziką arba asmenį augina bendrai gyvenantys asmenys, patiriantys socialinę riziką.
Nemokamas maitinimas
Priešmokyklinukams, pirmokams ir antrokams nemokami pietūs ugdymo įstaigose bus organizuojami be atskirto tėvų prašymo. Jei šių klasių mokinys nepageidauja gauti pietų, tėvai atsisakymą pateikia ugdymo įstaigos administracijai.
Teisė gauti nemokamą maitinimą suteikiama ne vyresniems kaip 21 metų mokiniams. Mokiniams nemokamas maitinimas skiriamas iki mokslo metų ugdymo proceso pabaigos, o abiturientams – iki brandos egzaminų sesijos pabaigos.
Prašymą nemokamam maitinimui gauti, galima pateikti nuo 2023 m. liepos 1 d.
Parama mokinio reikmenims įsigyti
Teisė gauti paramą mokinio reikmėms suteikiama pagal priešmokyklinio, bendrojo ugdymo programas besimokantiems ir paramos teikimo sąlygas atitinkantiems mokiniams ir ne vyresniems kaip 21 metų mokiniams.
Prašymą dėl paramos mokinio reikmenims galima pateikti nuo 2023 m. liepos 1 d. iki spalio 5 d.
Prašymus-paraiškas socialinei paramai mokiniams gauti galima teikti elektroniniu būdu per Socialinės paramos informacinę sistemą www.spis.lt arba atvykus (pagal išankstinę registraciją) į Utenos rajono savivaldybės administracijos Socialinių reikalų ir sveikatos apsaugos skyrių.
Asmenys, gyvenantys kaimo teritorijoje, prašymus gali pateikti gyvenamosios vietos seniūnijoje.
Išankstinė klientų registracija vykdoma internetu https://gyventojams.parama.utena.lt/#/login., telefonais (8 389) 61 629, (8 389) 50 460 arba atvykus į Utenos rajono savivaldybės administracijos Socialinių reikalų ir sveikatos apsaugos skyrių (Utenio a. 4, Utena) 112 kab.
Papildoma informacija teikiama tel. (8 389) 61 628, (8 389) 63 996 arba el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį..
- Smulkiau
2023 m. birželio-liepos mėn. vyks Utenos rajono savivaldybės administracijos Utenos seniūnijos seniūnaitijų seniūnaičių rinkimai.
1. Biliakiemio seniūnaitijos seniūnaičio rinkimai vyks 2023 m. birželio 27 d. 18:00 val. Biliakiemio laisvalaikio centre ( J. Asminavičiaus g. 16, Biliakiemio k.). Kandidatė į Biliakiemio seniūnaitijos seniūnaitę Violeta Veteikienė.
2. Kvyklių seniūnaitijos seniūnaičio rinkimai vyks 2023 m. birželio 27 d. 10:30 val. medicinos punkte (Ežero g. 4, Kvyklių k.). Kandidatas į Kvyklių seniūnaitijos seniūnaitį Valdemaras Paškonis.
3. Medenių seniūnaitijos seniūnaičio rinkimai vyks 2023 m. birželio 26 d. 18:00 val. buvusioje pieninėje (Beržų g. 37, Medenių k.). Kandidatė į Medenių seniūnaitijos seniūnaitę Daiva Strolienė.
4. Pačkėnų seniūnaitijos seniūnaičio rinkimai vyks 2023 m. birželio 28 d. 18:00 val. Pačkėnų laisvalaikio centre (Sodžiaus g. 17, Pačkėnų k.). Kandidatė į Pačkėnų seniūnaitijos seniūnaičius Aušra Glaskienė.
5. Vaikutėnų seniūnaitijos seniūnaičio rinkimai vyks 2023 m. liepos 4 d. 18:00 val. Vaikutėnų laisvalaikio centre (Sodų g. 11, Vaikutėnų k.). Kandidatė į Vaikutėnų seniūnaitijos seniūnaitę Vida Masiulienė.
6. Spitrėnų seniūnaitijos seniūnaičio rinkimai vyks 2023 m. birželio 29 d. 17.00 val. Spitrėnų k., V. Tvarijono g. 4 (klebonijoje). Kandidatė į Spitrėnų seniūnaitijos seniūnaitę Justina Kaleckienė.
Kviečiame aktyviai dalyvauti.
Seniūnas Saulius Gaižauskas
- Smulkiau
Utenos rajono savivaldybės administracijos Utenos seniūnijos seniūnaitijų seniūnaičių rinkimai vyks organizuojant gyventojų susirinkimus.
Kviečiame Utenos seniūnijos gyventojus ir bendruomenines organizacijas siūlyti kandidatus į seniūnaičius.
Kandidatus į seniūnaičius gali siūlyti:
- Seniūnijos bendruomeninės organizacijos. Turi pateikti susirinkimo protokolo kopiją ar išrašą.
- Utenos seniūnijos gyventojai. Turi būti ne mažiau kaip trijų seniūnaitijos gyventojų pasirašytas siūlymas.
Kandidatu į seniūnaičius gali būti pilnametis seniūnaitijos gyventojas, deklaravęs gyvenamą vietą toje seniūnaitijoje, kurioje jo kandidatūra siūloma į seniūnaičius.
Kandidatas į seniūnaičius kartu su pasiūlymu pateikia dokumentus:
- Rašytinį kandidato sutikimą dalyvauti seniūnaičio rinkimuose;
- Asmens tapatybę patvirtinančio dokumento kopiją;
- Trumpą gyvenimo aprašymą (CV);
- Kandidato nuotrauką 3x4 cm.
Siūlymų į seniūnaičius laukiame iki 2023 m. birželio 15 d. Utenos seniūnijoje, 114 kab.
Utenos seniūnijos gyventojų susirinkimų grafikas:
1. Pačkėnų seniūnaitijos seniūnaičio rinkimai vyks 2023 m. birželio 28 d. 18.00 val. Pačkėnų laisvalaikio centre (Sodžiaus g. 17, Pačkėnų k.).
2. Vaikutėnų seniūnaitijos seniūnaičio rinkimai vyks 2023 m. liepos 4 d. 18:00 val. Vaikutėnų laisvalaikio centre (Sodų g. 11, Vaikutėnų k.).
3. Medenių seniūnaitijos seniūnaičio rinkimai vyks 2023 m. birželio 26 d. 18.00 val. buvusioje pieninėje (Beržų g. 37, Medenių k.).
4. Biliakiemio seniūnaitijos seniūnaičio rinkimai vyks 2023 m. birželio 27 d. 18.00 val. Biliakiemio laisvalaikio centre (J. Asminavičiaus g. 16, Biliakiemio k.).
5. Kvyklių seniūnaitijos seniūnaičio rinkimai vyks 2023 m. birželio 27 d. 10.30 val. buvusiame medicinos punkte (Ežero g. 4, Kvyklių k.).
6. Spitrėnų seniūnaitijos seniūnaičio rinkimai vyks 2023 m. birželio 29 d. 17.00 val. Spitrėnų k., V. Tvarijono g. 4. (klebonijoje).
Seniūnas Saulius Gaižauskas