IMG 6550Balandžio 8 d. - Vaikutėnuose, balandžio 9 d. - Pačkėnuose, balandžio 14 d. - Biliakiemyje vyko gyventojų sueigos. Gyventojai susitiko su Utenos apskrities VPK pareigūnais: Utenos apskrities VPK viršininku Vytautu Vaiškūnu, Prevencijos poskyrio viršininku Audriumi Micikevičiumi, kitais Utenos apskrities VPK darbuotojais: Rolandu Skrebiškiu, Daiva Maselskiene, Mantu Vilimu, Jonu Šaparausku, Lygautu Sinica, Laura Palevičiene ir seniūnijos tyrėjumi Dariumi Čibiru. Pareigūnai gyventojams pristatė kriminogeninę situaciją rajone ir seniūnijoje, aptarė aktualiausias problemas ir jų galimus sprendimo būdus. Bendruomenės pareigūnai susirinkusiesiems pristatė filmuotą medžiagą, kurioje glaustai parodoma bendruomenės pareigūnų veikla. Kelių policijos pareigūnai aptarė eismo saugumo tendencijas tamsiuoju paros metu, primintos pėsčiųjų pareigos akcentuojant šviesą atspindinčių liemenių, atšvaitų segėjimo svarbą. Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato darbuotojai pabrėžė, kad žmonės turėtų patys daugiau dėmesio skirti savo turto apsaugai bei bendradarbiauti su policijos pareigūnais.

Vaikutėnuose ir Pačkėnuose sueigoje dalyvavo Utenos valstybinės maisto ir veterinarijos tarybos viršininko pavaduotojas Alvydas Stukas, šios įstaigos darbuotojai: Audinga Šatkuvienė, Gintaras Andriūnas. Utenos VMVT viršininko pavaduotojas Alvydas Stukas apžvelgė statistinius rodiklius, akcentavo tendenciją, kad mažėja bandų skaičius, bet didėja galvijų skaičius. Utenos VMVT vyriausia veterinarijos gydytoja - inspektorė Audinga Šatkuvienė išnagrinėjo užkrečiamų ligų stebėsenos planą, kokiais gyvūnais galima prekiauti ir kokius reikia turėti dokumentus, supažindino su bičių šeimų deklaravimo ypatumais.  

Sueigose buvo aptartos 2015 metų pasėlių deklaravimo naujovės. Žemės ūkio specialistė Indrė Dikinienė visiems susirinkusiems išdalino atmintinę apie deklaravimą. Jis pažymėjo, kad deklaravimas prasideda nuo 2015 m. balandžio 13 d. ir tęsis iki birželio 15 d. Pavėluotai galima bus kreiptis iki liepos 10 d. , bet sumažės išmokos už kiekvieną pavėluotą diena 1 proc.
Keičiasi ir reikalavimai pievoms, ganykloms – visiškai nuganyti ir nušienauti privaloma iki liepos 15 d. (šienas turi būti surinktas arba supresuotas arba sudėtas į kūgius). Žolės smulkinimas galimas kai pievų ir ganyklų plotas sudaro ne daugiau kaip 10 % viso ploto ir kai sausio 1 d. - birželio 31 d. laikytų žolėdžių gyvūnų vidurkis sudaro 0,3 SG. Kai pievų, ganyklų plotas viršija 10 % bendro paramai tinkamo ploto nors ir išlaikomas 0,3 SG vidurkis, nusmulkinus žolę lauke turi matytis gyvulių lauke buvimo požymiai.
Pareiškėjai, iki tol gaudavę išmokas už mažiau palankias vietoves tik laikydami gyvulius, šiemet šią išmoką galės gauti ir nelaikant gyvulių, tačiau deklaruojant su savimi privalės turėti žemės nuosavybės, nuomos ar panaudos VĮ Registrų centro pažymą (reikalingas tikslus žemės ūkio naudmenų plotas). Ši priemonė tampa vienmete – užsiimti žemės ūkio veikla reikės iki kitų metų deklaravimo pradžios.

 Informacija ir nuotraukos Zenonos Valiukienės

Joomla templates by a4joomla