KomisijaLiepos 21 d. konkurso - apžiūros „Gražiausia kaimo gyvenamoji vietovė Utenos rajone 2015" komisija surengė antrąjį konkurso etapą ir apžiūrėjo Tauragnų seniūnijos Šuminų, Vaišnoriškės kaimus, Utenos seniūijoje esančią Pačkėnų gyvenvietę, Saldutiškio ir Kuktiškių miestelius bei Saldutiškio seniūnijos Kirdeikių kaimą.
Kaip ir apžiūrint ankstesnius miestelius bei kaimus (Vaikutėnus, Radeikius, Sirutėnus, Leliūnus, Sudeikius, Šiožinių (Daugailių sen.), Antakalnių ir Galelių (Vyžuonų sen.) kaimus), buvo vertinamas kaimo gyvenamosios vietovės formavimas pagal darnaus vystymo principus, tenkinant socialinius, kultūrinius ir estetinius visuomenės poreikius, užtikrinant esamų gamtinių ir kultūrinių vertybių apsaugą, tradicinės planinės struktūros saugojimas: atskirų kaimo gyvenamosios vietovės elementų (pastatų, gėlynų, žaliųjų vejų, poilsio zonų, aikštelių ir kt.) išdėstymas, etnografinių elementų, spalvų, medžiagų būdingų regionui panaudojimas, mažosios architektūros elementų įrengimas. Taip pat buvo vertinama kelių, pakelių, parkų, pamiškių, vandens telkinių pakrančių, bendrojo naudojimo teritorijų ir kt. priežiūra ir tvarkymas, atliekų tvarkymo įrenginių būklė, augalijos įvairovė, želdinių būklė, gėlynų sutvarkymas ir priežiūra.

Lydimi seniūnų ir seniūnaičių komisijos nariai pirmiausia vyko į Tauragnų seniūniją, vėliau – Saldutiškio ir Kuktiškių. Po apžiūros aptariant lankymąsi seniūnijose komisijos nariai vieningai nutarė, kad miesteliai ir kaimai tvarkomi rūpestingai ir išradingai. Vienur dėmesį patraukia netikėti akcentai – mažoji architektūra, kitur – gėlių gausa, išlaikyti etnografiniai elementai, dar kitur – bendruomenės vieningumas ir kūrybingumas, tvarkant bei prižiūrint gimtąjį kaimą ar miestelį. Išrinkti gražiausią kaimo gyvenamąją vietovę komisijos nariams nebus lengva.
Vyksiančiame apžiūros-konkurso komisijos posėdyje bus nustatomi konkurso nugalėtojai bei svarstomas prizų, diplomų ir padėkos raštų skyrimo klausimas. Konkurso nugalėtojai bus apdovanoti bei pagerbti miesto šventės, vyksiančios rugsėjo 5 d., metu.

 

Utenos rajono savivaldybės administracija

Joomla templates by a4joomla