IMG6274Ankstyvą ketvirtadienio rytą, pliaupiant lietui, pasipuošę šviesą atspindinčiomis liemenėmis, apsirūpinę pirštinėmis, benzininiais pjūklais ir kirviais, socialinių pašalpų gavėjai švarino nemenką kelio, vedančio nuo Kvyklių link Gaižiūnų atkarpą. Pakelės čia taip apaugę, kad ėmė kelti pavojų dėl prasto matomumo nugarmėti į griovį.
Darbininkų prakirstoje ir pastebimai prašviesėjusioje pakelėje sutikta Utenos seniūnijos socialinė darbuotoja Rima Petrošienė sakė, kad nuo gegužės mėnesio prasidėjęs Utenos miesto ir rajono šaligatvių, pakelių, paežerių ar pamirštų kapinių tvarkymo vajus įtraukia vis daugiau žmonių. „ Pagrindinis mūsų tikslas – integruoti socialinių pašalpų gavėjus, suteikti jiems galimybę dirbti darbus, atnešančius visokeriopą naudą. Visuomenė paprastai yra linkusi „nurašyti" tokius žmones, kaip neigiamus veikėjus, – kalbėjo R. Petrošienė. – Su šiais darbuotojais nėra jokių problemų, visi noriai susirinko, kai kurie atsinešė savo įrankius, nes mes neturime galimybės jų visiems parūpinti. Dirba kaip bitės – gražu žiūrėti."


Tvarkydama pakelę drauge su socialinių pašalpų gavėjais prakaitą liejo ne tik seniūnijos socialinė darbuotoja R. Petrošienė, bet ir seniūnas Saulius Gaižauskas, Kvyklių seniūnaitijos seniūnaitis Valdemaras Paškonis, Utenos rajono savivaldybės administracijos Juridinio skyriaus vedėjas Egidijus Šinkūnas bei šiuo metu atostogaujanti Socialinių reikalų ir sveikatos apsaugos skyriaus vedėja Inga Šakalienė. Paklausta, kodėl atostogų metu užuot poilsiavusi ryžosi dirbti, moteris tikino, kad jaučia tam pareigą, o padirbėjus ją užplūsta teigiamos emocijos.
Seniūnas atskleidė, kad vykdant švarinimo darbus aktyviai įsitraukia bendruomenių pirmininkai, ūkininkai, verslininkai ir gyventojai. „Esu labai dėkingas visiems, kurie parūpino reikiamą techniką, medieną, akmenis, skaldą ir t.t. Iš tiesų, norint gyventi gražiau, nereikia labai didelių investicijų, pakanka idėjos, noro ir žmogaus rankų", – sakė seniūnas S. Gaižauskas ir tikino, kad artimiausiu metu planuojama tvarkyti Ilgio ežero pakrantę ir Dičiūnų kelią.

www.udiena.lt informacija.  Nuotraukos Rimos Petrošienės, Vytauto Ridiko.

Joomla templates by a4joomla