20014 09 04 Obuoliu akcijaRugsėjo 4 dieną, penktadienį, Utenos miesto gimtadienio šventės metu vyks socialiai atsakingo verslo ir geresnės visuomenės projekto, kviečiančio pasidalinti derliaus pertekliumi su daugiavaikėmis šeimomis, renginys „Draugų uogienė – dalinkis". Projekto organizatorius „GMM projektai", partneriai – AB „Nordic Sugar Kėdainiai" ir Utenos rajono seniūnija.
Pagrindiniai projekto „Draugų uogienė – dalinkis" tikslai yra skatinti racionalų ir atsakingą maisto vartojimą, padėti ugdyti daugiavaikių šeimų narių verslumą ir savarankiškumą, įtraukti visuomenę bei atskiras bendruomenes į aktyvią veiklą, plėtoti savanorystės idėją. Ne pelno siekianti organizacija „Reach for Change" iniciatyvą „Draugų uogienė – dalinkis" pripažino viena geriausių iš 4 socialinių projektų Lietuvoje, skirtų vaikams.


„Prieš dvejus metus pradėjome „Draugų uogienės" projektą, norėdami sukurti galimybes aktyvioms gausioms šeimoms padėti pačioms sau, – sakė idėjos autorė Violeta Masteikienė. – Kas trečia gausi šeima Lietuvoje patiria skurdą, net jei dirba abu šeimą išlaikantys suaugusieji. Tačiau valstybės parama nukreipta tik į 11 proc. gausių šeimų, kurios yra socialinės rizikos grupėje. Nėra sistemos, kuri padėtų aktyvioms tvarkingoms šeimoms padidinti gaunamas pajamas. Mūsų projekto dalyviai gauna trigubą naudą: mes surenkame uogų ir vaisių derliaus perteklių visoje Lietuvoje, įtraukiame visuomenę į savanorišką ir smagią veiklą nurenkant vaisius ir uogas, ir kartu su partnerio „Dansukker cukrumi uogienėms" suteikiame progą daugiavaikėms šeimoms pasiruošti atsargų žiemai bei papildomai užsidirbti," – apibendrino V. Masteikienė
2014 m. „Draugų uogienė" surinko 5,5 t obuolių ir 230 kg uogų. Šiemet planuojama panaudoti dar daugiau nereikalingo derliaus vaikų iš daugiavaikių šeimų gerovei kurti. „Draugų uogienė" bus verdama 10 didžiųjų Lietuvos miestų.
Projekto organizatoriai jau antrą kartą atvyksta į Utenos miesto šventę. Jos metu kartu su vaikais iš daugiavaikių šeimų virsime uogienes ir vaišinsime miestiečius. Uogienės bus verdamos iš uogų ir obuolių, kuriuos padovanojo ar leido nusirinkti geros valios žmonės. „Draugų uogienė" Utenoje jau turi bičiulių ir bendraminčių, tačiau aktyviai ieško gražių daugiavaikių šeimų, sodininkų, kurie nesunaudoja savo derliaus, ir jaunimo, norinčio savanoriauti.
Kiekvienas gali tapti šios iniciatyvos dalimi: pasidalindami derliaus pertekliumi, savanoriškai padėdami gausioms šeimoms nurinkti ir parvežti derlių, dalydami renginiuose arba pirkdami „Draugų uogienę".
Registruotis savanoriams, sodų savininkams ir daugiavaikėms šeimoms galima internete: www.dalinkisuogiene.lt
Sodininkai registruotis gali čia: http://www.dalinkisuogiene.lt/sodu-savininku-registracija
Daugiavaikės šeimos čia: http://www.dalinkisuogiene.lt/dalyvauk
Kviečiame bendrauti: https://www.facebook.com/drauguogiene

www.udiena.lt informacija

Joomla templates by a4joomla