Lietuvos agrarinės ekonomikos institutas kartu su kaimo turizmo asociacija ir ūkininkų bendruomene įgyvendina socialinės inovacijos projektą, kuriuo skatina šalies gyventojus įsigyti maisto produktų tiesiogiai iš ūkininkų. Šiuo projektu siekiama padėti smulkiems ūkiams išlikti rinkoje, o miesto gyventojams – įsigyti šviežių, ne pramoniniu būdu pagamintų maisto produktų.
Projekto įgyvendinimo rezultatas – sukurtas dvišalis bendradarbiavimo tinklas – interneto svetainė www.kaimasinamus.lt. Joje ūkininkai turi galimybę pristatyti savo siūlomus produktus, o vartotojai, susibūrę į virtualias bendruomenes, – užsisakyti produktus ir keistis nuomonėmis apie produktų kokybę.


Virtualias vartotojų bendruomenes gali kurti bendradarbiai, kaimynai, draugai ir bendraminčiai. Patogiausia suburti grupę žmonių, kurie dirba toje pačioje darbovietėje arba gyvena artimoje kaimynystėje. Bendruomenės dėka galima suformuoti ūkininkui patrauklų užsakymą, kuris padengs logistikos išlaidas, ir ūkininkas atveš užsakytus produktus laiku į sutartą vietą. Bendruomenė turi užsakyti tokį produktų kiekį, kad ūkininkui apsimokėtų jį vežti į bendruomenės pageidaujamą vietą.
Kviečiame Utenos rajono gyventojus burtis į virtualias bendruomenes ir tapti svetainės www.kaimasinamus.lt vartotojais, o ūkininkus – užsiregistruoti svetainėje ir pristatyti visos Lietuvos vartotojams savo ūkio produkciją

Utenos rajono savivaldybės administracija

Joomla templates by a4joomla