SAM 54282015 m. lapkričio 6 d. Kaune jau 22 – ąjį kartą vyko konkurso „Metų ūkis" apdovanojimai, kuriuose iš 410 konkurse dalyvavusių ūkininkų buvo apdovanotas 121 žemdirbys, tarp jų ir Utenos seniūnijoje Vaikutėnų kaime šinšilų ūkį įkūręs Alvydas Barsteiga. Apdovanojimų ceremonijoje pats A. Barsteiga nedalyvavo – iš Žemės ūkio ministrės Virginijos Baltraitienės rankų apdovanojimą atsiėmė jo atstovas, veterinarijos gydytojas, Vytautas Vanagas.
2015 metų Utenos rajono „Metų ūkio" konkurse A. Barsteigos ūkis užėmė II- ąją vietą, I-ąją vietą užleisdamas Marijanos ir Pauliaus Dijokų ūkiui ir palikdamas III-ojoje Ramunės ir Arūno Smalsčių ūkį.
Tradicinio atsakingo gyvūnų auginimo verslo asociacijos valdybos narys A. Barsteiga, Vaikutėnų kaime esančioje buvusioje mokykloje įkūręs modernų šinšilų ūkį, vos prieš kelias savaites kvietė į ūkio atidarymo iškilmes, kuriose dalyvavo daug garbingų svečių. Šiuo metu naujai įrengtose patalpose auginama virš 1 200 švelniakalių žvėrelių, kurių auginimas, pasaulinės patirties kontekste, yra pripažįstamas kaip žemės ūkio šaka, pasižyminti išskirtiniu pelningumu ir naudingumu.

Informacija žemės ūkio specialistės Indrės Dikinienės, nuotrauka Rimanto Rutkausko

Joomla templates by a4joomla