2015 m. lapkričio 25 d. Utenoje rengiamos pirmosios Lietuvoje per šalies nepriklausomybės laikotarpį mobilizacijos pratybos, kurių metu bus tikrinama kaip veikia civilinės institucijos ir įmonės paskelbus mobilizaciją. Mokymus organizuoja Utenos rajono savivaldybės administracija kartu su Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamentu prie Krašto apsaugos ministerijos.

Pagal pratybų scenarijų, Utenoje bus aktyvuojamas mobilizacinis planas, bus pertvarkoma savivaldybės institucijų, įstaigų ir įmonių veikla tam, kad būtų užtikrintas gyvybiškai svarbių funkcijų vykdymas savivaldybėje. Šių pratybų metu Utenos savivaldybės administracija, derindama veiksmus su pratybų dalyviais, spręs viešosios tvarkos palaikymo, svarbių objektų apsaugos, elektros energijos tiekimo užduotis. Taip pat bus treniruojamasi užtikrinti gyventojų aprūpinimą maisto produktais ir geriamuoju vandeniu, vykdomos kitos mobilizacijos užduotys.
Pratybų organizatoriai informuoja vietos gyventojus, kad mieste judės tarnybų transportas ir atkreipia dėmesį, kad šie mokymai yra skirti tik pratybų dalyviams.
Mokymuose dalyvaus: Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie Krašto apsaugos ministerijos atstovai, Utenos rajono savivaldybės administracija, Utenos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas, AB LESTO Utenos regiono Tinklo valdymo departamentas, MAXIMA LT, UAB Parduotuvė Maxima X , Lietuvos Šaulių Sąjungos Plk. Prano Saladžiaus šaulių 9-oji rinktinė, UAB „Argus" Saugos tarnyba, UAB „Utenos vandenys", UAB „Utenos šilumos tinklai", UAB „Šilinė".

Utenos rajono savivaldybės informacija

Joomla templates by a4joomla