Žemės ūkio naudmenų ir kitų plotų deklaravimas prasidės 2016 m.  balandžio 11 d. ir truks iki birželio 6 d. (pabaiga paankstinta viena savaite). Pavėluotai paramos paraiškas galima bus teikti iki liepos 1 d. tačiau už kiekvieną pavėluotą darbo dieną išmokos dydis bus mažinamas 1 %. Kaip ir ankstesniais metais, paraiškas bus galima pateikti seniūnijoje (pagal paramos gavėjo žemės ūkio valdos adresą) arba internetu, prisijungus prie paraiškų priėmimo informacinės sistemos.
2016-2020 metų laikotarpiu pateiktoms paramos už žemės ūkio naudmenas ir kitus plotus bei gyvulius paraiškoms bus taikomos 2015 m. gruodžio 4 d. LR žemės ūkio ministro įsakymu Nr. 3D-897 patvirtintos tiesioginių išmokų administravimo ir kontrolės taisyklės.


Svarbu pabrėžti, kad 2016 m. kovo 30 d. žemės ūkio ministro įsakymu Nr. 3D - 175 patvirtinti esminiai pakeitimai dėl pievų priežiūros terminų. Pareiškėjams, nelaikantiems žolėdžių ūkinių gyvūnų arba tokiems, kurių 2016 m. sausio 1 d. - birželio 31 d. laikytų ūkinių gyvūnų vidurkis sudaro mažiau kaip 0,3 SG/ha, bus privalu pievas nušienauti arba nuganyti (po nuganymo laukas turės būti geros agrarinės būklės) du kartus: iki liepos 1 d. bei laikotarpiu nuo liepos 2 d. iki rugpjūčio 31 d. Tuo tarpu pareiškėjams, kurių ūkinių gyvūnų vidurkis sieks 0,3 SG/ha, šis reikalavimas nebus taikomas. Tai reiškia, kad šiems pareiškėjams galutinis šienavimo ir ganymo terminas - rugpjūčio 31 d.
Laukuose, kuriuose šienaujama, nupjauta žolė (šienas, žalioji masė ar kt.) turi būti sutvarkyta (išvežta iš lauko; supresuota; šienas sudėtas į kūgius; žolė susmulkinta ir tolygiai paskleista). Kituose deklaruojamuose naudmenų plotuose, už kuriuos prašoma paramos, turi būti auginami žemės ūkio augalai arba laikomas pūdymas, o už piktžolėmis apaugusius plotus ariamoje žemėje parama nėra skiriama. Krūmais ar medžiais apaugę plotai, iškirsti ir sutvarkyti po 2015 m. gruodžio 1 d., nebus deklaruojami kaip tinkami paramai plotai – už juos paramos bus galima prašyti 2017 metais, prieš tai aprašius kontrolinių žemės sklypų ribų pasikeitimus PPIS (Paraiškų priėmimo informacinėje sistemoje) iki š. m. gruodžio 1 d. Žemės ūkio naudmenų deklaravimo naujovės.
Daugiau informacijos tel. (8 389) 48 344 ar atvykus į Utenos seniūniją (Utenio a. 4,118 kab. Utena).

Žemės ūkio specialistės Indrės Dikinienės informacija

Joomla templates by a4joomla