sossusirinkimas2016 m. balandžio 21 d. Pačkėnų laisvalaikio centre vyko Utenos seniūnijos gyventojų sueiga. Į sueigą susirinko Pačkėnų kaimo gyventojai, visos seniūnijos socialinės rizikos šeimos, Utenos apskrities VPK pareigūnai, Utenos rajono socialinių paslaugų centro direktorė Danguolė Mačionytė su savo darbuotojomis, Utenos VMVT darbuotojai.
Utenos apskrities VPK apylinkės inspektorių veiklos grupės vyresn. tyrėjas Darius Čibiras gyventojams pristatė kriminogeninę situaciją rajone ir Utenos seniūnijoje, aptarė aktualiausias problemas ir jų galimus sprendimo būdus. Akcentavo 2015 m. ypatingas problemas: buvo dvi paieškos dėl dingusių žmonių, sulaikyti keli asmenys dėl narkotikų naudojimo, padaugėjo smurto artimoje aplinkoje atvejų. Kelių policijos skyriaus specialistas Ignas Matiukas apžvelgė pagrindinius kelių eismo pažeidimus: greičio viršijimas, vairavimas išgėrus. Dviratininkai dažnai pažeidžia taisykles: neturi liemenių, nepilnamečiai - šalmų, važiuoja neblaivūs. Pareigūnai atsakė į gyventojų rūpimus klausimus.
Aktualiais klausimais kalbėjo Utenos rajono socialinių paslaugų centro direktorė Danguolė Mačionytė. Ji pažymėjo, kad Pačkėnų savarankiškuose gyvenimo namuose apgyvendinami asmenys, nepiktnaudžiaujantys alkoholiu. Pažeidus šią taisyklę, apgyvendinimo paslauga nutraukiama. Atvykus naujiems gyventojams iš karto prisistato vietiniai gyventojai ir siūlo alkoholinius gėrimus.  Vietiniai gyventojai, siūlantys alkoholį, turi nesilankyti savarankiškuose gyvenimo namuose, nes ten gyvenantiems draudžiama vartoti alkoholį.


Utenos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininko pavaduotojas Alvydas Stukas pateikė 2015 metų valstybinės veterinarinės kontrolės Utenos rajone ataskaitą. Apžvelgė užkrečiamų ligų situaciją Europoje, snukio - nagų ligos, Paukščių gripo, Afrikinio kiaulių maro plitimo tendencijas. Utenos VMVT vyriausiasis veterinarijos gydytojas Audronius Tubys apžvelgė gyvūnų gerovės reikalavimus ūkiniams gyvūnams, paukščių laikymo reikalavimus. Paukščius taip pat reikia deklaruoti VMVT. Visus sudomino kiaulių laikymo galimybėmis Utenos rajone. Auginti kiaules galima, bet būtina gauti leidimą ir laikytis visų nustatytų reikalavimų. Paršeliai auginimui atsivežami iš nustatytų bandų, o ne pirkti turguje. Aptarė gyvūnų augintinių deklaravimą ir ženklinimą. Nuo 2016 m. sausio 1 d. įsigaliojo tvarka, kad visi šunys, katės ir šeškai privalo būti paženklinti mikroschemomis ir registruojami Gyvūnų augintinių registre. Veterinarijos gydytojai ženklina ir registruoja gyvūnus Gyvūnų augintinių registre, gavę savininko užpildytą ir pasirašytą prašymą.

Informacija ir nuotraukos Zenonos Valiukienės

Joomla templates by a4joomla