DelpinaiNuo gimimo neįgalumą turinčią dukrelę Eveliną auginanti ir Griūčių kaime (Utenos seniūnija) gyvenanti jauna Jurgitos bei Raimundo Araminų šeima dėkoja likimui, mat pavyko sutikti geros valios žmones, kurie nėra abejingi kitų skausmui.
Nuo gimimo – daug ligų ir problemų
Daugiau nei prieš tris savaites penkiametė Evelina, turinti įvairių raidos sutrikimų ir, kaip įtaria medikai, serganti autizmu, džiaugėsi galimybe pabuvoti visiškai kitokioje aplinkoje. Ji kartu su mama Jurgita dvi savaites lankė delfinų terapijos kursus, kurie vyko delfinariume, Smiltynėje. Po jų mažylė pastebimai pasikeitė, o šiuos pasikeitimus jos tėvai vadina tiesiog stebuklu. „Anksčiau susipažinau su viena mama, kuri augina autizmu sergantį vaiką. Ji man negailėjo gerų patarimų, kaip elgtis su savo atžala, ir rekomendavo delfinų terapiją. Ši mintis mano galvoje kirbėjo jau seniai, tačiau tam nebuvo lėšų", – kalbėjo Jurgita, be delfinų terapijos kartu su dukryte lankiusi ir smėlio, muzikos, piešimo, molio lipdymo terapijas, kurios labai padėjo vaikui atsiskleisti, leido labiau domėtis supančia aplinka ir pasitikėti savimi. Kaip pasakojo mama, anksčiau Evelinai aplinkos pasikeitimas keldavo nesaugumo jausmą. Ji nuolat verkdavo, todėl Jurgita mergaitės negalėdavusi nusivežti net pas savo tėvus. „Ji nevaikšto, todėl visuomet jaučiasi nesaugiai, jai baisi aplinka, kurioje neranda tvirtos atramos", – situaciją apibūdino Griūčių kaimo gyventoja, kuri prisiminė, kaip apsidžiaugė pernai, kai vedama už rankų žengė pirmuosius žingsnius.


Nusprendė padėti mergaitei
Į „Utenos dienos" redakciją Jurgita, lydima Utenos socialinės darbuotojos Rimos Petrošienės, atskubėjo padėkoti geros valios žmonėms, kurie neįgalų vaiką auginančiai šeimai ištiesė pagalbos ranką. Jai paskambinusi R. Petrošienė pasiūlė dalyvauti „Išsipildymo akcijoje". Į seniūniją anketos pildyti nuėjusi mergaitės mama atsitiktinai sutiko Utenos rajono savivaldybės administracijos Socialinių reikalų ir sveikatos apsaugos skyriaus vedėją Ingą Šakalienę, kuriai išsakė norą savo mergaitę nuvežti į delfinariumą. Pinigų dešimčiai delfinų terapijos seansų, kurie kainuoja 1 800 eurų, šeima neturėjo. Vedėjos I. Šakalienės pastangomis Utenos rajono savivaldybės administracijos komisija skyrė 1 000 eurų, o delfinariumo administracijos darbuotojai, paprašę užpildyti anketą, prižadėjo kuo greičiau spręsti, ar suteikti 800 eurų paramą, ar ne. Po kurio laiko R. Petrošienę pasiekė džiugi naujiena: mergaitė gavo paramą ir gali vykti į delfinariumą. „Viskas vyko greitai, per savaitę. Dėkoju visiems Utenos seniūnijos darbuotojams, taip pat vedėjai I. Šakalienei. Tik šių žmonių dėka mes išvykom į delfinariumą",- negailėdama gerų žodžių susijaudinusi kalbėjo J. Araminienė.
Pasikeitimai - ypač ryškūs
Jau po pirmų delfinų terapijos seansų buvo galima pastebėti, kaip keičiasi mergaitė: ji ėmė domėtis aplinka, o antrą savaitę prilaikoma mamos pati lipo į trečią aukštą. „Tai buvo didžiulis pasiekimas, nes dukrytė ne tik ėmė labiau pasitikėti savimi, bet ir atrado fizinių jėgų", - džiaugėsi mama, kuri ypač žavėjosi profesionaliu specialistų darbu. J. Araminienė pastebėjo, kad anksčiau Evelina ypač bijojo vandens, tad kiekvienos maudynės namuose keldavo stresą ir mergaitei, ir jos tėvams. „Antrą savaitę po kelių delfinų terapijos seansų įvyko kitas lūžis - mergaitė pati savo noru įbrido į baseiną: atsirado dar artimesnis kontaktas su delfinais. Nors viskas vyko žaidimo forma, savo akimis mačiau, kaip keičiasi vaikas, įgauna pasitikėjimo ir gerų emocijų" - kalbėjo pašnekovė. Kad mergaitė yra pasikeitusi, pastebėjo ir soc. darbuotoja R. Petrošienė. „Jei anksčiau pažvelgusi į mane ji pykdavo, šiandien draugiškai sudėjome rankas ir kalbėjome apie augintinius", - šyptelėjo R. Petrošienė.

Teksto autorė Lina Narčienė. Laikraščio „Utenos diena" informacija.

Joomla templates by a4joomla