DSC 0084Kovo 7-ąją Tarptautinės moters dienos išvakarėse Pačkėnų laisvalaikio centro specialistė Loreta Mikalauskienė ir ,,Orchidėja" moterų klubo pirmininkė Zinaida Sirvydis visus ir visas pakvietė į bendruomenės namus, į populiariausių vazoninių gėlių - orchidėjų konkursą.
Phalaenopsis (tikrasis šios gėlės pavadinimas). Legendomis apipinti augalai, egzotiški žiedai sukėlė didžiulį susidomėjimą vos pasiekę Europą. Su meile prižiūrimos gėlės šeimininkus apdovanoja ypatingais žiedais. Jos gali žaliuoti ir tapti iš kartos į kartą perduodama šeimos relikvija ir gali žaliuoti šimtus metų.
Šių gėlių spalvų paletė labai plati, nuo baltos iki beveik juodos. Gerai prižiūrimos jos gali žydėti ir žydėti ištisus metus.
Gal todėl grakštūs, spalvingi ir vis kitoki šių gėlių žiedai kažkuo primena moteris, kurios pasivadino savo klubą šiuo vardu ir beveik kiekvienuose namuose ant palangių puikuojasi šių įvairiaspalvių gėlių vazonai. Todėl kovo 7-osios vakarą visi ir visos rinkosi į bendruomenės namus kartu atsinešdamos gražiausią savo orchidėją, kuri dalyvavo gražiausios gėlės konkurse.
Kaip ir tikrose varžytuvėse gėlių šeimininkės sugalvojo savo augintinėms vardus, turėjo pristatyti ir papasakoti apie savo gėlę. Moterys tikrai negailėjo savo numylėtinėms gražių epitetų ir kalbėjo tarsi apie savo vaikus.
Pasižiūrėjus skaidres iš Taivanyje vykusio orchidėjų festivalio toliau vyko balsavimas. Pertraukėlių metu klausėmės A. Šapokos gimnazijos moksleivių atliekamų romantiškų dainų, dalinomės orchidėjų auginimo patirtimi.


Galiausiai buvo suskaičiuoti balsavimo rezultatai (spalvoti lapeliai), kurie atgulė šalia išrykiuotų gėlių vazonėlių.
Spalvingiausia – išrinkta Danos Žigienės orchidėja „Saulutė", kurią visai neseniai gavo dovanų gimtadienio proga. Grakščiausios orchidėjos titulas atiteko Loretos Mikalauskienės „Sniegei", kuri auginama ketvirtus metus. Orchidėja - vakaro karaliene pripažinta Zinaidos Sirvydis gėlė „Meilutė".
Gėlių vazonėliai - nugalėtojai pasipuošė specialiais jų titulą žyminčiais žymekliais, o jų šeimininkėms įteiktos atminimo dovanėlės. Specialus prizas laukė ir daugiausiai, net per 150 vnt. orchidėjų auginančiai Aušrelei Leipuvienei, kuri dėl ligos negalėjo atvykti.

Informacija ir nuotraukos Loretos Mikalauskienės

 

Joomla templates by a4joomla