99eĮ Pačkėnus birželio 20-ąją suvažiavo, sugužėjo svečiai iš visos Lietuvos.  Dalyvavo atstovai iš Dzūkijos, Žemaitijos, Zarasų, Švenčionių VVG, Lazdijų raj. Varnėnų kaimo bendruomenės pirmininkas, Latvijos RRLAB atstovai ir žinoma visas būrys bendruomenių delegacijų: Utenos r. Pakalnių moterų užimtumo centras, Vilučių bendrija kartu su Užpalių bendruomene, Vaikutėnų, Klykių, Tauragnų, Nemeikščių, Sirutėnų krašto bendruomenės, zarasiškiai - Antalieptės kaimo bendruomenė ir Jūžintų kaimo bendruomenė iš Rokiškio rajono.
Į šventę atvyko LR Seimo nariai Milda Petrauskienė ir Rokas Žilinskas, atstovė iš Žemės ūkio ministerijos Kristina Indrašienė, rajono mero patarėjas Gintautas Petravičius, savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Zita Ringelevičienė, Kultūros skyriaus vyr. specialistė Zita Mackevičienė.
Iškilmingo šventės atidarymo metu Utenos VVG pirmininkė Jolita Umbrasienė, seniūnas Saulius Gaižauskas ir Pačkėnų bendruomenės pirmininkė Dana Žigienė linkėjo visiems geros šventinės nuotaikos, linksmo pasibuvimo kartu ir sėkmingo bendradarbiavimo Tarptautinėje konferencijoje „Dešimties metų patirtis įgyvendinant LEADER metodą", kuri vyko iškart po oficialiosios dalies Pačkėnų laisvalaikio salėje, kurioje dalyvavo bendruomenių pirmininkai, spaudos atstovai, svečiai. Jos metu buvo kalbėta apie bendruomenių ir VVG nuveiktus darbus įgyvendinant LEADER projektus, jų įgytą patirtį, apie planus ateičiai.
Likusieji stebėjo teatralizuotą programą prie tvenkinio, įsirenginėjo kiemelius, dalyvavo lauko gėlių pynimo konkurse, stebėjo žirginio sporto „Bėras vėjas" entuziastės Vitos Jašinauskaitės edukacinę programą, klausėsi Svajūno ir Jono Ilčiukų grojamų melodijų, stebėjo Utenos specialios mokyklos - daugiafunkcinio centro pasirodymą.
Vietinį arkliuką pasikinkęs Stasys Kazanavičius visus norinčius noriai vėžino po Pačkėnus.
Po konferencijos visiems sugrįžus prie bendruomenės namų buvo išrinkta komisija, kuri vertino „kiemelių" prisistatymus, autentiškus to krašto patiekalus, dalyvavo piešimo ant smėlio konkurse.


Žiūrovų ir komisijos vertinimu autentiškiausiais kiemeliais pripažinti Nemeikščių ir Jūžintų bendruomenių kiemeliai. Jūžintiškių „Amatų ir kaimiškų patrovų" kiemelyje kvepėjo namine ,,Jūratės duona", viliojo įvairūs kepiniai, nei vienas neatsispyrė pagundai paragauti žirnių košės su perlinėmis kruopomis, grožėjosi moterų rankdarbiais.
Nemeikščių kiemelyje visi ragavo medų su koriu, beržų sulos, akį traukė akmenėliai išpiešti tautiniais motyvais.
Visus gundė ir viliojo Tauragniškių „Kamara" ir kepamos kiaušinienės kvapai, o Pakalnių moterys vaišino kvapnia arbata ir pyragais.
Negalima buvo atitraukti akių nuo Sirutėnų spalvingų moterų- dvaro damų pasirodymo ir vaišių, Kuktiškiečių ,,Kuksos" moterų klubo veltų veltinių grožio ir gausos.
Vaikutėnų „Kromelyje" galima buvo įsigyti sandalus vaikučiams, ausines kepures ir visa tą, ką mes jau spėjom pamiršti, kas priminė senus laikus.
Gausiausiai atvykusių vilutiškių ir užpaliečių stalai lūžo nuo netradicinių vaišių gausos, o užstalėj skambėjo liaudies daina.
Nuoširdumu ir linksmumu išsiskyrė Klykių bendruomenė, o geraširdžiai, nors ir neturtingi Antalieptės piemenėliai visiems priminė, kad „bendruomenės tikslas - ne imti, o duoti".
Šventės dalyvius linksmino liaudiškos muzikos atlikėjai: Utenos istorinio šokio kolektyvas, ansamblis „Gija", kapelos „Dar ne sutema", „Indraja", „Seliavytė". Visus linksmino modernizuoto folkloro grupė „Kitava".
Vaišinomės Valdo Paškonio išvirta žuviene, stiprinomės Jolantos Vidžiūnienės ir Stasės Guigienės gardžia grikių koše.
Vakarop komisijai apsisprendus ir nusprendus Pačkėnų bendruomenės pirmininkė Dana Žigienė paskelbė ir įteikė nominacijas bendruomenėms:
Spalvingiausios lauko girliandos pynėjai- Vaikutėnų bendruomenė;
Kulinarinio paveldo puoselėtojams atiteko net 4 nominacijos - jūžintiškiams, tauragniškiams, vilutiškiams ir nemeikštiškiams.
Gražiausiai ant smėlio piešė Jūžintų bendruomenė.
Išradingiausia bendruomenė - Vaikutėnų;
Spalvingiausia - Sirutėnų bendruomenė;
Sąmojingiausia - Antalieptės bendruomenė;
Linksmiausi - Klykių bendruomenė;
Orginaliausi - Nemeikščių bendruomenė;
Tautiškiausi - Jūžintų bendruomenė;
Gurmaniškiausi - Kuktiškių moterų klubas;
Sumaniausi - Pakalnių moterų užimtumo centras;
Gausiausia bendruomene pripažinta Vilučių ir Užpalių bendruomenės.
Visos bendruomenės pasirodė puikiai, bet komisija apsisprendė, kad Aukštaitijos bendruomenių pereinamąsis simbolis Gerumo Paukštė neturi išskristi iš Utenos seniūnijos ir „nutūpti" į Vaikutėnų bendruomenę. Taip ir atsitiko. Iki kitų metų, iki susitikimo Vaikutėnuose!
Šventės rėmėjai:
Utenos VVG, LR Seimo narė Milda Petrauskienė, Utenos raj. savivaldybė, Utenos kultūros centras, Utenos seniūnija, UAB „Agrenta", UAB „Šilinė", UAB „Gerugnė", UAB „Saureka", UAB „Utenos deratizacija", UAB „Vidista", Nijolė ir Rimantas Gailešai, Zinaida Sirvydis, Danutė ir Rimantas Trinkūnai, Genė ir Vidmandas Adomėnai.

Informacija Danos Žigienės, nuotraukos Zenonos Valiukienės, Jūratės Bliuvienės, Modesto Gadliausko.

Joomla templates by a4joomla