Kaimas plento į Tauragnus kairėje pusėje, 7 kilometrai nuo Utenos. 1671 m. buvo 4 gyventojai. 1853 m. - 17 gyventojų. Medenių ženklo šventinimas2002 m. sausio 1 d. Medeniuose gyveno 204 gyventojai. 1889 m. čia gimė publicistas Andrius Randomanskis. Chemikas, žurnalistas, visuomenės veikėjas. 1930 – 1970 m. Medenių kaime veikė pradinė mokykla. Mokytojavo: O. Masiulytė, Guntulis. Nuo 1952 m. veikė biblioteka. 1972 m. fondas 10266 leidiniai, 215 skaitytojų. Bibliotekininkės Rūta Dilytė, Liusia Dagytė, Vida Leipuvienė. Uždaryta 1991 m.

Medenių kaime gyvena ilgametis Utenos seniūnijos seniūnas Algirdas Žukas. Jo sodyba su keliolika pastatų ir senovinių rakandų, sovietinės atributikos muziejumi.

Dar nuo seno, pokario metais, kaimo žmogus turėjo pats pasirūpinti maisto produktais, apsirengimu. Tarpukario Lietuvoje irgi didžioji dalis rūbų, patalynės, namų apyvokos daiktų buvo pasigaminama namuose, kiekvienoje sodyboje. Viskas prasidėjo nuo grūdo, iki naminės duonos ant stalo, nuo lino sėmens iki baltinių. Viršutiniams rūbams buvo naudojama vilna. Viskas iš savo ūkio, viskas užauginta, perdirbta iki gaminio savo namuose. Dalis ūkio padargų irgi buvo pagaminti iš savo žaliavos. Pasakojant apie ankščiau kaime vykusius kasdieninius darbus, supratome, kad jaunimui tai skamba beveik neįtikėtinai, jiems atrodo, kad gal mes, vyresnieji, norime idealizuoti praeitį, perdėtai iškelti mūsų tėvų darbštumą, sugebėjimus. Norint atkurti realų buvusio kaimo gyvenimo viazdą, teko pasitelkti į pagalbą mūsų tėvų, senelių naudotus daiktus, padargus, gamybos priemones.
Sodyboje galima pamatyti dalį žemės dirbimo padargų, pasėlių priežiūros įrankių. Taip pat išaugintos produkcijos valymo, perdirbimo padargų, linų derliaus apdorojimo, verpimo, audimo priemones, tuometinę grūdų valymo techniką. Čia rasite ir tarpukario Lietuvos laikais naudotus vežimus ir roges, pakinktus, senovines grūdų svėrimo priemones. Tai tik maža dalis tų žemės ūkio padargų, kurie buvo naudojami ūkyje. Dalis padargų, kurie buvo naudojami ir vėlesniais laikais, dabar didesnės muziejinės vertės dar neturi, bet ir kolūkiniai laikai jau praeitis. Atskiras skyrius skirtas eksponatams apie tarybinius laikus, kolūkinio kaimo gyvenimą. 

 

Joomla templates by a4joomla