Utenos rajono savivaldybė informuoja, kad š. m. spalio 15 d. (trečiadienį), 11 val. 52 min., vykdant gyventojų perspėjimo ir informavimo sistemos patikrinimą, Lietuvoje, taip pat ir Utenos rajono savivaldybės teritorijoje bus girdimas perspėjimo sirenų kauksmas. Sirenos kauks 3 minutes.
Gresiant ar susidarius ekstremaliajai situacijai šalyje, gyventojai perspėjami įjungus elektros sirenas ar/ir pranešimais į mobiliuosius telefonus. Išgirdus sirenas, gyventojams rekomenduojama įsijungti radiją ar televiziją ir išklausyti skelbiamą informaciją. Paprastai sirenos įjungiamos du kartus per metus, balandžio ir spalio mėn., kai atliekamas gyventojų perspėjimo ir informavimo sistemos patikrinimas. Šių patikrinimų metu gyventojai informuojami ne tik per Lietuvos nacionalinį radiją ir televiziją, regioninius bei vietinius transliuotojus (nustojus kaukti sirenoms 11 val. 55 min.), bet ir trumpaisiais pranešimais į mobiliuosius telefonus, kuriuose yra įjungta korinio transliavimo funkcija.
Gyventojai, norintys gauti perspėjimo pranešimus, turi savo mobiliajame telefone nusistatyti perspėjimo pranešimų priėmimo funkciją ir pasirinkti kanalą, kuria kalba norėtų gauti perspėjimo pranešimus. Ši paslauga gyventojams yra nemokama.


Prašome gyventojus savo mobiliajame telefone nusistatyti perspėjimo pranešimų priėmimo funkciją. Telefonų nustatymo instrukcijos ir daugiau informacijos apie šią perspėjimo sistemą pateikiama tinklalapyje adresu www.vpgt.lt skiltyje „Gyventojų perspėjimo ir informavimo sistema", savivaldybės interneto svetainėje www.utena.lt skiltyje „Aplinkos apsauga"/Civilinė sauga", savivaldybės administracijos platinamose atmintinėse.
Kilus pavojui, svarbu kuo greičiau bei tiksliau gauti perspėjimą apie atsiradusią grėsmę, rekomendacijas, kaip elgtis vienu ar kitu atveju. Gyventojai privalo ir patys rūpintis savo ir savo artimųjų saugumu.

Utenos rajono savivaldybės informacija

Joomla templates by a4joomla